هیات اعزامی امریکا به کابل از ادامه کمک‌های نظامی و بشردوستانه این کشور به افغانستان اطمینان داد

۸صبح، کابل: هیأت بین‌الوزارتی امریکا به ریاست زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ ویژه این کشور در امور صلح افغانستان که به کابل آمده بود، روز سه‌شنبه، هژدهم جوزا، به سفرش پایان داد.

طبق اعلام سفارت امریکا در کابل، هیأت امریکایی در دیدار با رهبران افغانستان بار دیگر تعهد واشنگتن را بر مشارکت پایدار با افغانستان از طریق کمک‌های امنیتی و غیرنظامی تجدید کرده است.

این هیأت متشکل از نماینده‌گان شورای امنیت ملی، وزارت دفاع و اداره‌ توسعه بین‌المللی امریکا «USAID» بود و در جریان سفرش به کابل با رییس جمهور غنی، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی، میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده‌گان و سایر مقامات دیدار کرد. محور این دیدارها فصل جدید روابط افغانستان با امریکا پس از خروج نیروهای بین‌المللی بود.

سفارت امریکا در کابل گفته است که هیأت امریکایی با رهبران افغان در مورد روند خروج سربازان این کشور مشورت کرده و بر مشارکت سیاسی و حفظ اتحاد سیاسی در افغانستان در دوره گذار تأکید کرده است.

دو طرف هم‌چنان در این دیدار ادامه تلاش‌های دیپلماتیک قوی برای حمایت از روند صلح افغانستان را مهم خوانده‌اند.

خلیل‌زاد در دیدار با رهبران جامعه مدنی در مورد تعهد امریکا برای حمایت از دست‌آوردهای ۲۰ سال گذشته در افغانستان از جمله دست‌آوردهای زنان، دختران و اقلیت‌ها گفت‌وگو کرده است.

 گفتنی است که مایک آدلر، معاون ارشد شورای امنیت ملی، ربکا زیمرمن، معاون وزیر دفاع امریکا و کارن فریمن، معاون سرپرست اداره توسعه بین‌المللی امریکا برای آسیا و نیز تام وست معاون نمایندگی ویژه امریکا برای صلح افغانستان خلیل‌زاد را در این سفر همراهی می‌کردند.

دکمه بازگشت به بالا