امریکا به پشتیبانی دیپلماتیک خود از روند صلح افغانستان ادامه می‌دهد

۸صبح، کابل: جوبایدن، رییس جمهور امریکا در تازه‌ترین بیانه‌اش گفته است که این کشور به پشتیبانی خود از روند صلح افغانستان می‌دهد.

آقای بایدن، روزجمعه، هشتم اسد، در بیانه‌اش به مناسبت ورود نخستین گروه مترجمان افغان به امریکا گفت که هرچند سربازان این کشور در حال برگشت از افغانستان اند، اما امریکا کمک‌هایش را در بخش‌های امنیتی و اقتصادی به مردم افغانستان ادامه می‌دهد.

او هم‌چنان افزود که امریکا به پشتیبانی دیپلماتیک خود از روند صلح ادامه خواهد داد. جوبایدن به کاهش فوری خشونت در افغانستان تأکید کرد و از طالبان خواست که به میز مذاکره برگردند تا مردم افغانستان به یک توافق سیاسی پایدار و عادلانه برسند.

او هم‌چنان ورود نخستین گروه مترجمان افغان به امریکا را خوش آمدید گفت و افزود که امریکا به وعده‌ خود به هزاران تبعه افغان که شانه‌ به شانه با نیروها و دیپلمات‌ها امریکایی در افغانستان کار کرده‌اند، عملی می‌کند.

رییس جمهور امریکا افزود که به سرعت تلاش می‌کند تا افغان‌های واجد شرایط را از افغانستان بیرون و به امریکا یا کشور سومی منتقل کند.

گفتنی است که نخستین گروه از مترجمان افغانستانی که با نیروهای امریکایی کار کرده بودند، صبح روز جمعه با خانواده‌های‌شان به امریکا رسیدند.

دکمه بازگشت به بالا