سازمان ملل بر اهمیت مبارزه علیه تروریسم تمرکز می‌کند

۸صبح، کابل: دیبورا لاینز، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در افغانستان و رییس یوناما، در دو نشست جداگانه بر مبارزه با تروریسم تاکید کرده است.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در افغانستان روز شنبه، ۲۱ جوزا، در توییتی اظهار داشت که در دو دیدار جداگانه با داکتر عبدالله عبدالله، رییس شورای مصالحه ملی پیشین و سراج‎الدین حقانی، وزیر داخله طالبان، بر اهمیت مبارزه با تروریسم تاکید کرده است.

خانم لاینز می‌گوید که در دیدار با داکتر عبدالله عبدالله بر مبارزه با تروریسم و نقش کلیدی منطقه در شکل دادن آینده افغانستان، تاکید کرده است.

وی هم‌چنان در توییتی دیگر از دیدار با سراج‌الدین حقانی یادآوری کرده و گفته است که تمرکز بر مبارزه با تروریسم، مبارزه با مواد مخدر، تقویت همکاری برای عملیات‌های بشردوستانه و پاسخ به شیوع اخیر وبا از مواردی بوده که درباره‎ آن‌ها صحبت و بر اهمیت‎ آن‌ها تاکید شده است.

دیدار نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در افغانستان و رییس یوناما با سراج‌الدین حقانی در حالی انجام می‌شود که حقانی، رهبر شبکه حقانی، متهم به دست داشتن در حملات انتحاری، کشتار بی‌رویه غیر‌نظامیان و انواع حملات تروریستی است.

دکمه بازگشت به بالا