حادثه ترافیکی در کابل جان دو نفر را گرفت

۸صبح، کابل: در یک حادثه ترافیکی در مسیر شاهراه کابل- ‌جلال‌آباد در مربوطات ولسوالی سروبی کابل، دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند.

نبی‌الله پیرخیل، سخنگوی والی کابل به ۸صبح گفت که صبح روز سه‌شنبه، ششم حمل، یک موتر نوع سراچه که از کابل به سوی جلال‌آباد در حرکت بود، در ساحه ماهی‌پر از مربوطات ولسوالی سروبی کابل از جاده منحرف شد که در نتیجه آن ۲ نفر کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند. آقای پیرخیل افزود که کشته‌شده‌گان و زخمیان این رویداد ترافیکی به شفاخانه انتقال داده شده‌اند.

سخنگوی والی کابل، علت وقوع این رویداد را بی‌احتیاطی راننده عنوان کرد.

حادثات ترافیکی یکی از مرگ‌بار‌ترین رویداد‌های کشور عنوان شده است. دلایل عمده وقوع حوادث ترافیکی در کشور، راننده‌گی با سرعت غیرمجاز و کم‌توجهی راننده‌گان به قوانین ترافیکی گفته می‌شود. سرک‌های غیرمعیاری نیز از دیگر عوامل وقوع این‌گونه حوادث در کشور است. به همین دلیل سالانه هزاران نفر در سراسر کشور زخمی می‌شوند و نیز جان‌های‌شان را از دست می‌دهند.

چندی پیش وزارت صحت عامه کشور اعلام کرد، شمار افرادی که در جریان سال ۲۰۱۸ در حوادث ترافیکی زخم برداشته‌اند، ۱۲ برابر بیشتر از شمار افرادی‌اند که در جریان این سال در رویدادهای انتحاری و انفجاری زخمی شده‌اند. براساس آمارهای این وزارت، در سال ۲۰۱۸ شمار کسانی که در اثر حوادث ترافیکی در سراسر کشور مجروح و مصدوم شده‌ و به شفاخانه‌ها مراجعه کرده‌اند، ۵۲ هزار و ۶۵۷ نفر بوده است. به گفته وی، در پی رویدادهای انفجاری و انتحاری در جریان همین سال در سراسر کشور، ۴ هزار و ۵۵۵ نفر مجروح به شفاخانه‌ها منتقل شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا