طالبان صدراعظم جدید پاکستان را تهدید به ترور کردند

بخشی از یک گزارش استخبارات نظامی پاکستان حاکی از تهدید جدی و برنامه‌ریزی شده‌ی تحریک طالبان پاکستان برای ترور عمران خان، صدراعظم جدید پاکستان است.

خبر این تهدید که توسط سعدیه افضل، خبرنگار پاکستانی نشر شده بود، نشان‌دهنده‌ی این است که شخصی ناشناخته‌ای به طور داوطلبانه با رهبری تحریک طالبان پاکستان تماس گرفته و به آنان گفته است که قصد دارد عمران خان را به قتل برساند.

استخبارات نظامی پاکستان در ماه اپریل سال روان میلادی نیز گزارش‌هایی را مبنی بر قصد ترور عمران خان که آن زمان به عنوان صدراعظمی انتخاب نشده بود، نیز دریافت کرده بودند.

خبرنگار دیگری که از جریان این برنامه‌ریزی خبر شده است، می‌گوید سطح تهدید علیه عمران خان بسیار بلندتر از گذشته است. یاسمین منظور، خبرنگار یکی از شبکه‌های خصوصی پاکستانی گفته است که وی به مجردی که از وجود تهدید علیه صدراعظم آگاهی پیدا کرد، با مقامات امنیتی در تماس شده و تمام اطلاعات خود را با آنان شریک ساخته است.

پاکستان در گذشته نیز شاهد ترور سیاستمداران مطرح این کشور بوده است. بینظیر بوتو، صدراعظم پاکستان در ماه دسمبر سال ۲۰۰۷ پس از ملاقات با حامد کرزی، رییس جمهور وقت افغانستان در حالی که در شهر راولپندی به سمت هوادارانش دست تکان می‌داد، مورد شلیک سه گلوله و سپس انفجار واسکت انتحاری حاوی دانه‌های سرب قرار گرفت و پیش از رسیدن به شفاخانه جانش را از دست داد.

دیدگاه are closed.