طالبان یک دهقان را در ولسوالی ورسج تخار تیرباران کردند

۸صبح، کابل: منابع محلی از ولسوالی ورسج ولایت تخار می‌گویند که طالبان یک تن را در مرکز این ولسوالی تیرباران کرده‌اند.

این منابع سه‌شنبه‌شب، ۲۰ ثور، به روزنامه ۸صبح، از این فرد به نام عظیم‌الله نام می‌برند. به گفته این منابع، عظیم‌الله دهقان بوده و با هیچ جریان و گروهی رابطه نداشته است. همچنان این منابع تصریح می‌کنند که صرف برادر او در زمان نظم جمهوریت پولیس بوده است.

منابع در ولسوالی ورسج می‌افزایند که طالبان روز دوشنه به روستای ایمند دره قوندز، از مسیر راه، عظیم‌الله را که به سمت خانه‌اش می‌رفته، با خود به مرکز ولسوالی می‌برند و پس از شکنجه تیربارانش می‌کنند.

این در حالی است که طالبان شب گذشته در ولسوالی ده‌صلاح اندراب ولایت بغلان نیز هفت تن را تیرباران کرده‌ و حدود چندین تن را با خود برده‌اند که تاکنون از آنان اطلاعی در دست نیست.

طالبان پیش از این نیز در ولسوالی دره ولایت پنجشیر غیرنظامیان به شمول کودکان را تیرباران کرده‌اند که  این اقدام آنان واکنش‌های گسترده ملی و بین‌المللی را در قبال داشته است.

فون برانت، سفیر و رییس نماینده‌گی اتحادیه اروپا در افغانستان، اعلام کرده است که نگران گزارش‌هایی مبنی بر کشتار و بدرفتاری با غیرنظامی در پنجشیر است. او در توییتی تصریح کرده است: «به‌ خاطر کشته شدن افراد بی‌گناه در پنجشیر عزادار است.»

طالبان همواره کشتار غیرنظامیان را بی‌اساس خوانده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا