طالبان در شهر بامیان ۹ ایست‌ بازرسی ایجاد و یک تن را لت‌وکوب کردند

۸صبح، بامیان: منابع محلی در ولایت بامیان می‌گویند که پس از درگیری چهار روزه میان نیروهای طالبان و افراد مولوی مهدی در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل، نیروهای این گروه محدودیت‌های شدیدی را بر باشنده‌گان شهر بامیان وضع کرده‌اند.

به گفته منابع، طالبان دست‌کم نه ایست‌ بازرسی در ساحات مختلف شهر بامیان ایجاد کرده‌اند و رفت‌و‌آمد تمام شهروندان را رصد می‌کنند.

منابع می‌افزایند که طالبان در ساحات دهن ملاغلام، چوک‌های قانون اساسی، میرهاشم، الکین، شهید مزاری، شهید ضحاک، سرک نو، دهن زرگران و جاده معارف شهر بامیان ایست‌های بازرسی ایجاد کرده‌اند.

هم‌چنان منابع می‌گویند که مولوی مسعود سرحدی، آمر امنیت فرماندهی امنیه طالبان در بامیان و برادر ملا عبدالله سرحدی، والی این گروه در این ولایت، روز گذشته در وسط «بازار بامیان» یک کسبه‌کار عادی را با سیلی و مشت لت‌وکوب کرده است.

یک منبع که نخواست نامش گرفته شود، به روزنامه ۸صبح گفت که هم‌زمان با وضع محدودیت‌ها از سوی طالبان در شهر بامیان، نیروهای این گروه دو روز پیش یک متنفذ محلی را در این شهر بازداشت کرده و به جایی نامعلوم برده‌اند.

براساس معلومات این منبع، متنفذ بازداشت‌ شده توسط طالبان، حاجی ستارخان نام دارد و کاکای سناتور قیس خان وکیلی، عضو مجلس سنا در حکومت پیشین است.

با این حال یکی از نزدیکان حاجی ستارخان، خبر بازداشت او به دست طالبان را تکذیب کرده می‌گوید که وی در کشور ایران است.

از سوی دیگر، منابع در ادامه می‌گویند که مقام‌های محلی طالبان در بامیان، شماری از نیروهای استخبارات این گروه را زیر نام «مددرسانی برای آواره‌گان» به کوه‌های ولسوالی بلخاب اعزام کرده‌اند تا درباره مولوی مهدی و افرادش اطلاعات جمع‌آوری کنند.

دکمه بازگشت به بالا