طالبان گروگان‌ها را در دایکندی آزاد کردند

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی در ولایت دایکندی می‌گویند، میانجی‌گران محلی در ولسوالی کجران اطلاع داده‌اند که طالبان همه افرادی را که شش روز پیش گروگان گرفته بودند، روز یک‌شنبه، یکم سرطان آزاد کرده‌اند.

محمدعلی ارزگانی، معاون والی دایکندی، به روزنامه ۸صبح گفت که ۲۶ نفر از گروگان‌ها که بیش‌تر زنان و کودکان بودند، به بازار ولسوالی کجران رسیده‌اند.

به گفته او، باقی مسافران و راننده‌گان نیز در حال حرکت‌اند، اما تا زمانی که به بازار ولسوالی کجران نرسند، اطمینان از رهایی آن‌ها وجود ندارد.

معاون والی دایکندی گفت که یک تیم برای سرشماری گروگان‌ها در ولسوالی کجران توظیف شده است.

محمدعلی ارزگانی افزود که شمار گروگان‌ها به ۶۴ تن افزایش یافته است. او روز گذشته گفته بود که ۱۷ موتر مسافربری و باربری که از مسیر قندهار به دایکندی می‌آمدند، از سوی گروه طالبان در منطقه غرمه ولسوالی کجران توقف داده شده و ۵۳ مسافر و راننده گروگان گرفته شده‌اند.

محمدعلی ارزگان روز یک‌شنبه گفت که شمار موترهایی که در کجران از سوی گروه طالبان توقف داده شده بودند، به ۲۴ موتر رسیده است.

بر اساس معلومات منابع محلی، طالبان شش روز پیش ۵۳ نفر از باشنده‌گان دایکندی را در ولسوالی کجران گروگان گرفته بودند.

بیش از نصف گروگان‌ها، زنان و کودکان بودند که شمارشان به ۲۸ تن می‌رسد. این افراد باشنده‌گان ولسوالی‌های کجران، کیتی و پاتو هستند.

مقام‌های محلی می‌گویند که گروه طالبان دلیل گروگان‌گیری باشنده‌گان دایکندی را فرار یک پسر و دختر از ولسوالی چهارچینوی ارزگان و عبور آن از مربوطات ولایت دایکندی می‌خوانند. گزوه طالبان از مردم محل خواسته بود که در بدل رهایی گروگان‌ها این دو نفر را تسلیم کنند.

محمدعلی ارزگانی گفت که این دختر و پسر پس از فرار از ولسوالی چهارچینوی ارزگان از طریق ولسوالی‌های کجران، کیتی و پاتو به ولسوالی گیزاب رفته‌اند.

از جانب دیگر، قاری یوسف از سخنگوی گروه طالبان شام روز گذشته خبر گروگان‌گیری در ولایت دایکندی را بی‌اساس خوانده بود.

کجران از ولسوالی‌های ناامن در دایکندی به شمار می‌رود.

بر بخش‌هایی از این ولسوالی گروه طالبان تسلط دارد.

دکمه بازگشت به بالا