طالبان نُه نیروی خیزش مردمی را در کاپیسا کشتند

۸صبح، کابل: گروه طالبان بامداد روز سه‌شنبه، بیست‌ونهم دلو، به یک پوسته نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا حمله کرده و نُه نیروی خیزش مردمی را کشته است.

قیس قادری، سخنگوی والی کاپیسا، به روزنامه ۸صبح گفت که این حمله ساعت سه بامداد روز سه‌شنبه اجرا شده است.

طبق معلومات سخنگوی والی کاپیسا، گروه طالبان ابتدا این پوسته نیروهای خیزش مردمی را که به نام «سنگر» یاد می‌شود و در منطقه حاجیان دره‌ی افغانیه‌ی ولسوالی نجراب موقعیت دارد، با ماین انفجار داده و پس از آن داخل این پاسگاه شده و زخمیان این انفجار را به رگ‌بار بسته است.

پوسته‌ای که مورد حمله گروه طالبان قرار گرفته است، مربوط به گل‌آغا شتاب بوده است. او فرمانده نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی نجراب است. نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی نجراب از سوی امنیت ملی تجهیز و تمویل می‌شود.

طبق معلومات منابع محلی، دره‌ی افغانیه از ساحات زیر تهدید گروه طالبان است.

قیس قادری، سخنگوی والی کاپیسا گفت که پس از تصفیه دره‌ی افغانیه از وجود گروه طالبان، چندین پوسته نیروی خیزش مردمی در این دره ایجاده شده بود.

او رویداد بامداد روز سه‌شنبه که گروه طالبان با استفاده از یک ماین پوسته را انفجار داده است، در نوع خودش نخستین رویداد خواند.

 تاکنون روشن نشده است که چگونه گروه طالبان ماین را در پوسته موسوم به سنگر جاسازی کرده است.

سخنگوی والی کاپیسا می‌گوید که هیأتی برای بررسی این رویداد گماشته شده تا چگونه‌گی جاسازی ماین در پوسته نیروهای خیزش مردمی را مشخص کند.

گروه طالبان مدعی است که در این حمله ۱۱ نیروی خیزش مردمی کشته شده‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن