طالبان در غزنی سانسور رسانه‌ها را تشدید کرده‌اند

۸صبح، غزنی: فعالیت رسانه‌های محلی در غزنی زیر ذره‌بین گروه طالبان قرار داشته و کارمندان رسانه‌های محلی از بررسی‌های متعدد و کنترل محتوای نشراتی از سوی افراد این گره ابراز نگرانی می‌کنند.

در تازه‌ترین مورد، ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان در این ولایت با نشر خبرنامه‌ای از بازدید از چند رسانه محلی خبر داده است. در خبرنامه آمده است که هرگاه نشرات رسانه‌ها برمبنای شریعت نباشد، کارمندان رسانه‌ها را مورد بازپرس قرار خواهند داد.

منابع تایید کرده‌اند که افراد مربوط به تیم مطبوعاتی طالبان در این ولایت، هشدار داده‌اند که پس از این حتا در برنامه‌های زنده دینی رادیویی، نباید تماس‌های تلفنی بانوان پاسخ داده شود.

هرچند بررسی نشرات رسانه‌ها و رسیده‌گی به تخلفات رسانه‌ای از وظایف کمیسیون بررسی تخطی رسانه‌ها است، اما منابع در رسانه‌های محلی غزنی تایید کرده‌اند که طالبان به این اصل پابند نبوده و نظر خود را بر رسانه‌ها تحمیل و محتوای نشراتی را بر‌مبنای دیدگاه تبلیغاتی خودشان ترتیب می‌کنند.

گفتنی است که هم اکنون هیچ بانویی در رسانه‌های محلی این ولایت اجازه فعالیت ندارد و در ماه‌های پسین شمار زیادی از خبرنگاران در این ولایت شغل‌شان را از دست داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا