طالبان تاکنون اجازه تدفین یکی از قربانیان حمله بر تالار لویه‌جرگه را نداده‌اند

۸صبح، کابل: یک منبع به روزنامه ۸صبح می‌گوید که طالبان تاکنون حاضر نشده‌اند جسد یکی از قربانیان حمله راکتی در اطراف تالار لویه‌جرگه را به خانواده‌اش تسلیم دهند.

براساس معلومات این منبع، فریدون شمس روز جمعه، ۱۰ سرطان، در اثر اصابت یک راکت به بلاک‌های رهایشی اطراف دانشگاه پلی‌تخنیک، کشته شده است.

این بلاک رهایشی در نزدیکی تالار لویه‌جرگه قرار دارد و راکت زمانی به آن‌جا اصابت کرده که نشست عالمان دین نیز جریان داشته است.

فریدون، پسر محمدانور شمس، یکی از استاد دانشگاه پولی‌تخنیک است و جسد وی از دو روز به این‌ سو در شفاخانه چهارصد بستر نگهداری می‌شود.

منبع می‌افزاید که طالبان به خانواده قربانی گفته‌اند که بنا بر مشکلات و تدابیر امنیتی که در اطراف تالار لویه‌جرگه وجود دارد، نمی‌توانند اجازه دهند که جنازه به آن‌جا منتقل شود.

یک منبع دیگر که در نزدیکی تالار لویه‌جرگه سکونت دارد، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که در جریان دو روز اول برگزاری نشست عالمان دین طالبان در این تالار، از چندین موضع به سمت نشست طالبان راکت انداخت شده است.

او می‌افزاید با وجود حضور نیروهای بسیار طالبان و تدابیر شدید امنیتی که از چند روز پیش گرفته شده بود، اطراف تالار لویه‌جرگه گواه ناامنی بود.

این در حالی است که سخنگویان گروه طالبان درگیری و مشکلات امنیتی در جریان برگزاری نشست عالمان دین را رد کرده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، چند ساعت پس از درگیری مسلحانه در روز نخست جلسه، در نشستی خبری حمله مهاجمان را انکار کرد و گفت هیچ مشکلی وجود ندارد.

او در مورد صداهای پیهم شلیک گفت: «نیروهای امنیتی بر یک محل مشکوک چند شلیک کردند و دیگر تشویشی وجود ندارد.»

از سویی هم، گروه داعش مسوولیت حملات بر تالار لویه‌جرگه را برعهده گرفته و گفته که جنگ‌جویان این گروه، روزهای پنج‌شنبه و جمعه بر نشست طالبان حمله کرده‌اند.

این گروه ویدیوی مهاجمان خود را پیش از حمله روز پنج‌شنبه نیز منتشر کرده و همچنان گفته است که روز جمعه با شش راکت گردهمایی طالبان را هدف قرار داده است.

دکمه بازگشت به بالا