طالبان از کارمندان زن یوناما خواسته‌اند که حجاب‌شان را رعایت کنند

۸صبح، کابل: هیدر بار، معاون بخش حقوق زنان سازمان دیده‌بان حقوق بشر، می‌گوید که طالبان در تلاش‌اند تا حجاب مورد نظر خود را بر کارمند زن دفتر نماینده‌گی سازمان ملل تحمیل کنند.

به گفته او، ماموران امر به معروف و نهی از منکر طالبان روز دوشنبه، ۲۶ ثور، با ورود به دفتر این سازمان، تلاش کرده‌اند‌ حجاب مورد نظر خود را به کارمندان زن یوناما تحمیل کنند.

وی در توییتی این پرسش را مطرح کرده است که با چنین وضعیتی، چگونه می‌شود از امنیت و آزادی‌های کارمندان زن سازمان ملل در افغانستان محافظت کرد؟

به گفته او، طالبان ادعا دارند که قوانین جدید حجاب آنان یک «توصیه» است، اما آنان به‌گونه‌ اجباری آن‌ را «تحمیل» می‌کنند، از جمله بر زنان افغان که در دفتر سازمان ملل کار می‌کنند.

هیدر بار اطلاعیه‌ دفتر سازمان ملل به کارمندانش را نشر کرده که براساس آن ماموران امر به معروف و نهی از منکر طالبان به دفتر این سازمان آمده‌ و خواهان رعایت حجاب از سوی کارمندان زن ملل متحد شده‌اند.

اطلاعیه افزوده که ماموران امر به معروف و نهی از منکر طالبان حتا خواسته‌اند که وارد محل کار کارمندان سازمان ملل شوند و این مورد را که آیا حجاب مورد نظر آنان رعایت شده است یا نه، بررسی کنند.

دکمه بازگشت به بالا