طالبان راه‌های ورودی به ولسوالی‌های مرزی بدخشان را مسدود کردند

۸صبح،بدخشان: باشنده‌گان ولسوالی‌های مرزی ولایت بدخشان می‌گویند که طالبان مسلح راه‌های ولسوالی‌های سرحدی را از سه روز به این سو مسدود کرد‌ه و مانع عبور و مرور مسافران شده‌اند.

فردوس، باشنده یکی از ولسوالی‌های مرزی ولایت بدخشان، به روزنامه ۸صبح گفت که از سه روز به این سو گروه طالبان راه‌های ولسوالی وردوج را به روی مسافران مسدود کرده است‌.

  ثناالله روحانی، سخنگوی پولیس بدخشان، ضمن تایید این خبر به روزنامه ۸صبح گفت که گروه طالبان همیشه بر باشنده‌گان این ولایت ظلم کرده است.

 او افزود که این بار گروه طالبان راه‌های ولسوالی‌های واخان، اشکاشم، زیباک، شغنان و دروازها را مسدود کرده‌ است.

آقای روحانی بیان کرد که حکومت محلی بدخشان پلان دارد در آینده نزدیک در این بخش‌ها عملیات اجرا کند تا این ولسوالی‌ها از وجود گروه طالبان پاک‌سازی شود.

روحانی گفت که نیروهای امنیتی در ولسوالی نسی راه طالبان را مسدود کرده‌اند و به همین علت طالبان راه‌های ولسوالی‌های سرحدی را بسته‌اند.

این در حالی است که نیروهای امنیتی یک هفته پیش بر چندین روستا در ولسوالی ارگو عملیات اجرا کرده‌اند و طالبان را از این ولسوالی بیرون کردند. این گروه اما حوالی ساعت ۳:۰۰ بامداد امروز پنج‌شنبه، دوم دلو بر برخی از روستاها حملات تهاجمی انجام داد و شماری از این مناطق را به دست گرفت.

براساس معلومات منابع، در نتیجه این حمله یک تن از نیروهای خیزش مردمی کشته شد و سه تن دیگر زخمی شدند.

نیروهای امنیتی گفته‌اند که یک تن از اعضای گروه طالبان نیز در این درگیری کشته شده است.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته

دکمه بازگشت به بالا