طالبان کلینیک حیوانی ولسوالی «بالامرغاب» را منفجر کردند

۸صبح، هرات: مقام‌های محلی ولایت بادغیس می‌گویند ساختمان کلینیک حیوانی ولسوالی «بالامرغاب» این ولایت از سوی «مخالفان مسلح دولت» منفجر و تخریب شده است. این رویداد چهارشنبه‌شب، اول اسد، اتفاق افتاده، اما به دلیل وضعیت بد امنیتی و مشکلات شبکه‌های مخابراتی، دست‌رسی به محل و انجام بررسی‌های بیش‌تر از سوی مقام‌های محلی دشوار است.

تواب تایب، رییس زراعت، آبیاری و مالداری بادغیس، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گوید این ساختمان با کارگذاری مواد منفجره، کاملاً تخریب شده است. به گفته‌ی او، طالبان با حفر یک تونل به زیر ساختمان، مواد انفجاری را جاسازی کرده و پس از انفجار، ساختمان ویران شده است.

گروه طالبان تاکنون در این مورد واکنش نشان نداده است.

کلینیک حیوانی ولسوالی بالامرغاب، در سال ۱۳۹۴ خورشیدی با هزینه‌ی هشت میلیون افغانی، نزدیک یک مرکز نظامی ارتش ملی در این ولسوالی ساخته شده بود. در نبردها میان طالبان و نظامیان افغانستان، نیروهای امنیتی از این مرکز برای آماج قرار دادن جنگ‌جویان طالبان استفاده می‌کردند. مرکز نظامی ارتش، در زمین‌های مربوط به ریاست زراعت بادغیس و دورتر از مرکز و بازار ولسوالی بالامرغاب موقعیت دارد.

حدود سه ماه پیش نیز، یک مکتب دخترانه از سوی طالبان در ولسوالی «قادس» بادغیس تخریب شد. طی ماه‌های اخیر، بخش‌های گوناگون بادغیس، گواه افزایش تحرکات طالبان بوده است و اعضای این گروه بر مواضع نیروهای امنیتی، حملاتی را اجرا کرده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا