در یک حمله طالبان آمر حوزه سوم غزنی و هشت سرباز پولیس کشته شدند

۸صبح، کابل: در پی یک حمله تهاجمی گروه طالبان بر پاسگاه‌های نیروهای امنیتی در مربوطات حوزه سوم شهر غزنی، آمر این حوزه و ۸ سرباز پولیس کشته شده‌اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به ۸صبح گفت که جنگ‌جویان گروه طالبان ناوقت پنج‌شنبه‌شب بر دو پاسگاه نیروهای امنیتی حمله کردند. به گفته او، در نتیجه این درگیری که سه ساعت دوام کرد، مجیب‌الرحمان، آمر حوزه سوم امنیتی شهر غزنی و ۸ سرباز پولیس کشته شده‌اند. آقای نوری هم‌چنان گفت که در این درگیری ۶ سرباز دیگر نیز زخمی شده‌اند.

عارف نوری افزود که وضعیت ۴ زخمی این رویداد وخیم است و دو نفر از مجروحان که زخم شان سطحی بود، پس از درمان از شفاخانه‌ مرخص شده‌اند.

سخنگوی والی غزنی گفت که در این درگیری به گروه طالبان نیز تلفات وارد شده است اما رقم دقیق آن در دست نیست. او تصریح کرد که پس از سه ساعت درگیری، جنگ‌جویان طالبان به سوی ولسوالی زنه‌خان عقب‌نیشنی کردند و درگیری پایان یافته است.

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد که خود را از سخنگویان گروه طالبان می‌خواند، در توییتی نوشته است که در حمله این گروه بر پاسگاه نیروهای امنیتی در مرکز غزنی، شش سرباز پولیس کشته شده‌اند و یک نفر دیگر نیز زنده دستگیر شده است. هم‌چنان گروه طالبان مدعی شده است که ده سرباز کمکی را نیز در یک کمین کشته‌اند.

غزنی در جنوب از ولایات ناامن کشور به شمار می‌رود. باری گروه طالبان در ماه میزان سال گذشته با اجرای یک رشته حملات تهاجمی آرامش را از باشنده‌گان شهر غزنی ربود و قسمت‌هایی از این شهر را نیز ویران کرد.

دکمه بازگشت به بالا