طالبان یک فرمانده خیزش مردمی را در تخار پس از لت‌وکوب بازداشت کردند

۸صبح، تخار: منابع محلی در تخار می‌گویند که طالبان، طاهر، فرمانده نیروهای خیزش مردمی حکومت پیشین را پس از لت‌وکوب در ولسوالی کلفگان این ولایت بازداشت کرده‌اند.

یکی از اعضای خانواده این فرمانده پیشین، امروز سه‌شنبه، ۲۸ جدی، به روزنامه ۸صبح گفت که نیروهای طالبان وارد خانه این فرمانده شدند و پس از لت‌وکوب او را با خود بردند.

اعضای خانواده این فرمانده خیزش‌های مردمی حکومت پیشین می‌گویند که او به اعلام عفو عمومی طالبان باور داشت و از  همین‌ رو به زنده‌گی عادی در خانه‌اش برگشته بود.

وابسته‌گان طاهر تصریح می‌کنند که در نتیجه لت‌وکوب از سوی طالبان، وضعیت صحی طاهر وخیم است و طالبان برای هیچ یکی از اعضای خانواده‌ او اجازه ملاقات نمی‌دهند.

اعضای خانواده این نیروی خیزش مردمی حکومت پیشین ادعا می‌کنند که او در نتیجه ضرب‌وشتم از سوی طالبان، بیهوش شده بود که طالبان پس از انتقال به مرکز صحی این ولسوالی، وی را به زندان برده‌اند. اما طالبان در این ولسوالی تاکنون چیزی نگفته‌اند.

گفتنی است که پیش از این نیز باشنده‌گان کلفگان از بازداشت‌ نیروهای خیزش مردمی حکومت پیشین از سوی طالبان شکایت داشتند و خواهان توقف این روند از سوی حکومت محلی طالبان در تخار شده بودند.

دکمه بازگشت به بالا