طالبان در ولایت‌های بامیان و میدان‌وردک قطعات نظامی مستقر می‌کنند

۸صبح، کابل: کابینه طالبان به والیان این گروه در میدان‌وردک و بامیان وظیفه داده است که دو قطعه امنیتی را در این دو ولایت جابه‌جا کنند.

در فیصله کابینه طالبان آمده است که «غرض تامین امنیت ساحه و جلوگیری از منازعه میان کوچی‌ها و باشنده‌های محل»، دو قطعه امنیتی در این دو ولایت جابه‌جا شوند.

وزارت سرحدات، اقوام‌ و قبایل طالبان روز دوشنبه، ۶ سرطان، فیصله کابینه‌ طالبان را منتشر کرده است. در بخشی از آن گفته شده که والیان ولایت‌های میدان‌وردک و بامیان موظف‌اند که به‌ منظور حل مشکل پیش‌آمده بر سر مالچرها، هماهنگی ایجاد کنند.

کابینه طالبان هم‌چنان فیصله کرده، کوچی‌هایی که در ساحه بهسود مالچر ندارند، به جاهای دیگر انتقال یابند و تا «زمانی‌ که مشکل مالچرهای آن‌ها در ولایت بامیان حل نشده است، به این ولایت کوچ نکنند.»

طبق فیصله کابینه طالبان، والی این گروه در بامیان موظف است که تشکیل کمیسیون حل منازعات در این ولایت را تا ۲۰ نفر افزایش دهد و کسانی را که در منازعه دخیل‌اند، در کمیسیون عضویت ندهد.

کابینه‌ طالبان والی این گروه در غور را نیز موظف کرده است تا در این ولایت هم کمیسیون حل منازعات ایجاد کند.

در پی درگیری میان باشنده‌گان محل و کوچی‌ها در ولایت میدان‌وردک، یک هیات از طالبان برای حل منازعه فرستاده شده بود.

اما این هیات در گزارشش گفته بود که کوچی‌ها در محل زورگویی می‌کنند و حتا با افراد اعزامی طالبان نیز رفتار تند و خشن کرده‌اند.

باشنده‌گان محل نیز شکایت دارند که این هیات نه‌تنها مشکلات را حل نکرده، بلکه کوچی‌ها بدتر از گذشته کشت‌زارهای مردم را نابود می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا