طالبان هیأتی را برای گفت‌وگو با مقام‌های امریکایی تعیین کردند

۸صبح، کابل: طالبان از آمادگی‌شان برای آغاز گفت‌وگوهای رو در رو با دولت امریکا خبر دادند. ‌مقام‌های ارشد این گروه گفته‌اند که آنان هیأتی را برای گفت‌وگو با مقام‌های امریکایی تعیین کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از منابعش نگاشته است که گروه طالبان در حال آماده شدن برای فرستادن هیأتی به هدف گفت‌وگوهای بیشتر با مقام‌های ایالات متحده‌ی امریکا برای پایان دادن به جنگ افغانستان است.

از سویی هم، دو مقام ارشد طالبان گفته‌اند که در این دور مذاکرات، نخست در مورد آزادی زندانیان طالبان گفت‌وگو خواهد شد. پیش از این نیز نمایندگان طالبان با یک هیأت امریکایی به ریاست آلیس ویلز، معاون وزارت خارجه‌ی امریکا در امور آسیای مرکزی و آسیای جنوبی در قطر دیدار کرده بودند.

این در حالی است که مقام‌های حکومت وحدت ملی همواره تأکید کرده‌اند که دیدار هیأت امریکایی با نمایندگان طالبان تنها به منظور تسهیل روند صلح حکومت افغانستان با گروه طالبان است. پیش از این، مقام‌های ارشد امریکایی نیز بر صلح تحت مالکیت و رهبری حکومت افغانستان تأکید کرده‌اند.

طالبان در حالی از آمادگی‌شان برای گفت‌وگو‌های مستقیم با امریکا خبر می‌‎دهند که جیمز متیس، وزیر دفاع امریکا روز جمعه (۱۶ سنبله) به منظور بررسی مذاکرات صلح با طالبان به کابل آمده بود.

دیدگاه are closed.