وزارت خارجه حکومت سرپرست طالبان، نشست اسلو را پردستاورد خواند

۸صبح، کابل: وزارت خارجه حکومت سرپرست طالبان، با نشر خبرنامه‌ای نشست اسلو را پردستاورد خوانده است.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه طالبان، امروز چهارشنبه، ۶ دلو با نشر خبرنامه این وزارت، در توییتی گفته است، در مورد کمک‌های بشردوستانه، رفع محدودیت‌های بانکی و آزادسازی ذخایر ارزی بانک مرکزی، گفت‌وگوهای جدی و مؤثر انجام شده است.

در خبرنامه وزارت خارجه طالبان آمده است که امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان، برنامه‌ها، دستاوردها و سیاست‌های جدید طالبان را در زمینه وضع قوانین با نماینده‌گان کشورهای اروپایی، به ویژه ایالات متحده در میان گذاشته است.

این خبرنامه به نقل از اعضای اتحادیه اروپا، بریتانیا، امریکا و نماینده‌گان موسسات خیریه گفته است که از پیشرفت‌های حکومت سرپرست طالبان در زمینه تأمین امنیت، مبارزه با فساد و آموزش قدردانی صورت گرفته است.

در خبرنامه وزارت خارجه طالبان آمده است که در این نشست  در مورد نگرانی‌های مربوط به حقوق بشر و حقوق زنان بحث صورت گرفته و از جانب طالبان به اشتراک‌کننده‌گان نشست اسلو اطمینان داده شده است که قوانین بین‌المللی در چارچوب قوانین اسلامی و ارزش‌های افغانی رعایت می‌شود.

در خبرنامه آمده است که این نشست‌ها باعث شده تا حکومت سرپرست طالبان به نگرانی‌های بین‌المللی رودررو رسیده‌گی کرده و بیشتر سوءتفاهم‌ها را حل کند.

همچنان در خبرنامه‌ وزارت خارجه طالبان آمده است که روز اول این نشست به دیدار با شخصیت‌های افغان و تعدادی از نماینده‌گان جامعه مدنی اختصاص داشت که منجر به صدور بیانیه مشترک شد.

وزارت خارجه حکومت سرپرست طالبان، تداوم این نشست‌ها را برای اعتمادسازی و جلب کمک‌های بشردوستانه مؤثر خوانده و بر ادامه چنین نشست‌ها تأکید کرده است.

دکمه بازگشت به بالا