دبیرخانه شورای عالی صلح منحل شد

۸صبح، کابل: رییس جمهور غنی در فرمانی، دبیرخانه شورای عالی صلح را لغو کرد و امور آن را به وزارت دولت در امور صلح انتقال داد.

هرچند صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری روز شنبه، پنجم سرطان در یک نشست خبری اعلام کرد که شورای عالی صلح لغو شده است، پس از آن اما این خبر را تصحیح کرد و گفت که تنها دبیرخانه شورای عالی صلح لغو شده است.

با این حال، ارگ ریاست جمهوری با انتشار اعلامیه‌‎ای گفته است که دلیل لغو دبیرخانه شورای عالی صلح انسجام هرچه بهتر تمامی تلاش‌ها در راستای تأمین صلح در کشور و ایجاد محوریت واحد جهت پیش‌برد کلیه مسایل مربوط به صلح است.

شورای عالی صلح نیز در پیامی در توییتر گفته است که شورای عالی صلح پابرجا است، اما دبیرخانه‌ی آن لغو شده است. این شورا هم‌چنان گفته است که در آینده نزدیک در این شوار اصلاحاتی به وجود خواهد آمد.

چندی پیش رییس جمهور غنی وزارت دولت در امور صلح را ایجاد و عبدالسلام رحیمی، رییس پیشین دفتر ریاست جمهوری را به عنوان وزیر در این وزارت منصوب کرد. تشکیلی به نام وزارت دولت در امور صلح پیش از این وجود نداشت. بحث ایجاد چنین وزارتی هم‌زمان با برگزاری لویه‌جرگه مشورتی صلح در ماه ثور مطرح شد و برخی رسانه‌ها از جمله رادیو تلویزیون ملی از ایجاد و تشکیل آن خبر داده بودند.

دکمه بازگشت به بالا