راز منع بوسیدن انگشتر پاپ توسط زائران افشا شد

پاپ فرانسیس از راز منع بوسیدن انگشتر دست راستش توسط زائران پرده برداشت. او روز دوشنبه گذشته، زائران را در یک زیارتگاه کاتولیک در شهر لورته ایتالیا از بوسیدن انگشتر مشهورش منع کرده بود. زائران در این زیارتگاه برای بوسیدن این انگشتر صف طولانی تشکیل داده بودند. این اقدام پاپ از سوی برخی محافل محافظه‌کار کاتولیک مورد انتقاد قرار گرفته است.

در آغاز گمان شده بود که پاپ فرانسیس برای آن‌که مردم را در صفی طولانی برای بوسیدن انگشترش سر پا نگه ندارد، آن‌ها را از بوسیدن این انگشتر منع کرده است. اما او به تازه‌گی در پی افزایش انتقادات گفته است که دلیل منع زائران از بوسیدن انگشترش، رعایت مسایل صحی بوده است. رهبر کاتولیک‌های جهان اظهار داشته است که وی بیم داشت از طریق بوسیدن انگشترش، ویروس از یک فرد به فرد دیگری انتقال کند و از همین رو زائران را از بوسیدن آن منع کرد.

گفته می‌شود که پاپ فرانسیس علاقه بسیار به تماس‌های ساده و بی‌تکلف با مومنان دارد. از همین رو هنگام دیدار با هوادارانش آن‌ها را به آغوش می‌گیرد و گونه‌های شان را می‌بوسد. مسوول اطلاع‌رسانی واتیکان نیز گفته است که پاپ فرانسیس شخصاً علاقمند است تا دیگران را به آغوش بکشد، اما در این مورد خاص، تنها نگرانی او اشاعه ویروس از یک فرد به فرد دیگر بوده است.

با این حال، بعضی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند که حلقه‌ای که پاپ زائران را از بوسیدن آن منع کرده بود، حلقه معروف به «انگشتر ماهی‌گیر» نیست. این انگشتر که نماد «اقتدار پاپ» است، هنگام برگزیده شدن به عنوان رهبر کاتولیک‌های جهان به وی سپرده می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا