دومین مانور مشترک نیروهای نظامی در هرات برگزار شد

۸صبح، هرات: صدها تن از نیروهای نظامی کشور برای دومین بار طی کمتر از یک هفته گذشته، مانورهای بزرگ نظامی در شهر و ولسوالی‌های هرات اجرا کردند.

این مانورهای نظامی در آستانه‌ی انتخابات اجرا شده است.

امروز شنبه صدها تن نیروهای امنیتی با تجهیزات و وسایط نظامی در مسیر پر تردد اما نسبتاً ناامن هرات – شیندند، به گشت‌زنی پرداختند. امین‌الله امرخیل فرمانده پولیس هرات، هدف از راه‌اندازی و اجرای این مانور نظامی را اعلام آماده‌گی تمامی نیروهای امنیتی در تامین امنیت برگزاری انتخابات مجلس نماینده‌گان عنوان کرد.

این دومین باری است که طی یک هفته گذشته، مانور مشترک نیروهای امنیتی در هرات برگزار می‌شود. در نخستین مانور، صدها تن از نیروهای پیاده لوای اول فرماندهی قول اردوی ظفر، زون انصار، امنیت ملی و پولیس هرات که برای تامین امنیت مراکز رأی‌دهی در این ولایت موظف شده‌اند، با وسایط و امکانات نظامی‌شان در جاده‌های شهر هرات گشت زدند.

هدف این مانورها نمایش توانایی‌های نیروهای رزمی افغانستان عنوان شده است.

محمدآصف رحیمی والی هرات می‌گوید که توظیف این شمار از نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های هرات منجر به تأمین امنیت در مراکز رأی خواهد شد.

نورالله قادری فرمانده قول اردوی ظفر در غرب کشور می‌گوید: «این نیروها به خاطر تامین امنیت توظیف شده‌اند تا شهروندان بتوانند با خاطری آرام به پای صندوق‌های رأی بروند.»

به گفته‌ی فرمانده قول اردوی ظفر این نیروها در ساحاتی که تهدیدات بلند امنیتی وجود داشته باشد، توظیف می‌شوند زیرا به گفته او تامین امنیت انتخابات به عنوان یک پروسه ملی برای نیروهای امنیتی بسیار مهم است.

جنرال محمدجمعه عدیل فرمانده زون انصار نیز می‌گوید که توظیف این نیروها میزان تهدیدهای امنیتی را به شدت کاهش خواهد داد.

امروز شنبه نیز صدها نیروی امنیتی در شاهراه نسبتاً ناامن هرات –ادرسکن – شیندند به گشت‌زنی پرداختند و به گفته خودشان به نمایش اقتدار نیروهای رزمی افغانستان پرداختند. فرماندهان نظامی در هرات در گفت‌وگو با خبرنگاران تأکید کرده‌اند که انتخابات پیش رو آزمون بزرگی برای نیروهای امنیتی افغانستان است و این نیروها آماده‌گی کامل دارند تا در غرب افغانستان، انتخابات به خوبی برگزار گردد.

در‌ ولایت هرات بیش‌تر از ۴۰۰ مرکز رأی‌دهی در روز انتخابات فعال خواهند بود که مسوولیت امنیت این مرکزها بر عهده نیروهای امنیتی و دفاعی این ولایت است.

دکمه بازگشت به بالا