معاشات واکسیناتوران در زابل از چند ماه به این سو پرداخت نشده است

۸صبح، زابل: منابع محلی در ولایت زابل می‌گویند که معاشات واکسیناتوران پولیو در این ولایت، از چند ماه به این سو پرداخت نشده است.

یک منبع معتبر محلی در ولایت زابل روز یک‌شنبه، ۵ سرطان، گفت که دلیل پرداخت نشدن معاشات واکسیناتوران، موجودیت مشکلات در صرافی‌ها خوانده می‌شود.

به گفته منبع، صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف معاشات واکسیناتوران پولیو را از طریق صرافی‌ها پرداخت می‌کند و کارمندان ریاست صحت عامه معاشات‌شان را از صرافی‌ها به دست می‌آورند.

منبع می‌گوید که صراف‌ها حق‌الزحمه خود را بیش‌ از حد معمول از معاشات کارمندان پولیو می‌گیرند و همین امر سبب تاخیر در پرداخت معاشات شده است.

کارمندان بخش تطبیق واکسین پولیو در زابل می‌گویند، با آن‌که به این پول خیلی نیاز دارند، اما پرداخت معاشات هر دوره کاری آنان ماه‌ها طول می‌کشد.

آنان در عین زمان می‌گویند که برخی از کارمندان ریاست صحت عامه زابل به‌گونه غیر‌قانونی ۱۰۰ تا ۲۰۰ افغانی از معاشات رضاکاران برنامه تطبیق واکسین پولیو برای خود می‌گیرند.

شکایت‌ها از پرداخت نشدن معاشات کارمندان واکسین پولیو در زابل در حالی افزایش یافته که دور جدید تطبیق این واکسین از سوی ریاست صحت عامه طالبان در این ولایت، مسجد‌به‌مسجد آغاز شده است.

دکمه بازگشت به بالا