شاهراه سالنگ به دلیل برف‌باری و طوفان شدید بسته شد

۸صبح، کابل: شاهراه سالنگ در پی برف‌باری شدید و طوفان سنگین از شام روز یک‌شنبه (۲۲ جدی) به این سو به روی رفت‌وآمد بسته شده است.

ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها امروز دوشنبه، بیست‌وسوم جدی، اعلام کرد که برف‌باری شدید و طوفان سنگین در سالنگ‌ها جریان دارد و احتمال تداوم آن تا ۲۴ ساعت آینده متصور است. مسوولان این ریاست از راننده‌گان و مسافران خواسته‌اند تا باز نشدن شاهراه سالنگ از این مسیر تردد نکنند.

این ریاست هم‌چنان گفته است که شام روز یک‌شنبه زمانی که مسیر شاهراه به روی ترافیک بسته شد، همه مسافران و راننده‌گان توسط گروه‌های نجات به نقاط امن و مصون منتقل شده‌اند.

ریاست حفظ و مراقبت سالنگ‌ها هم‌چنان گفته است که بارش  شــــدید برف و وزش باد سنگین در بعضی از نقاط شاهراه سالنگ، امکان عملیات برف‌پاکی را ناممکن ساخته است، اما عملیات برف‌پاکی در ساحات دیگر جریان دارد.

طبق معلومات این ریاست، ضخامت برف در سالنگ شمالی به ۴۷ سانتی متر و در سالنگ جنوبی به ۸۸ سانتی متر در برف‌باری‌های اخیر رسیده است.

سالنگ از مناطق برف‌گیر کشور است. شاهراه کابل – شمال از این مسیر می‌گذرد. این شاهراه همه ساله در زمستان به دلیل برف‌باری به صورت موقت بسته می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن