رییس جمهور غنی برای تخفیف حبس و عفو مجازات زنان زندانی فرمان داد

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور فرمانی را برای تخفیف حبس و عفو مجازات زندانیان زن صادر کرد. ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که این فرمان به مناسبت روز بین‌المللی منع خشونت بر زنان و کارزار ۱۶ روزه محو خشونت علیه زنان، صادر شده است.

این فرمان که روز یک‌شنبه، هفدهم قوس نشر شد، پنج ماده دارد و در آن شرایط کسانی را که از «تخفیف و عفو» مجازات بهره‌مند خواهند شد، شرح داده شده است. ماده پنجم فرمان تاریخ انفاذ آن را نزدهم قوس تعیین کرده است.

فرمانرئیس جمهوری اسلامی افغانستاندر مورد تخفیف و عفو مجازات به مناسبت چهارم قوس مطابق ۲۵نوامبر روز بین المللی منع…

Posted by ‎ARG – ارگ‎ on Sunday, December 8, 2019

فرمان ریاست جمهوری با استناد به ماده شصت‌و‌چهارم قانون اساسی صادر و هدف آن «تخفیف و عفو مجازات محبوسین و محجوزین طبقه اناث» که به حکم «قطعی و نهایی» محاکم محکوم شده‌اند، عنوان شده است.

برای تطبیق این فرمان نیز کمیسیونی توظیف شده است. این کمیسیون مکلف است که فهرست محکومان واجدشرایط «تخفیف و عفو» را که مدت محکومیت آن‌ها تا پنج سال باشد، در مرکز و ولایات تهیه و به لوی‌سارنوالی معرفی کند.

کمیسیون هم‌چنان موظف شده است که فهرست زنان زندانی را که واجد «تخفیف و عفو» و زمان محکومیت آن‌ها بالاتر از پنج سال باشند، تهیه و به لوی‌سارنوالی بسپارند. لوی‌سارنوالی مکلف شده است که این فهرست برای منظوری به ریاست جمهوری بفرستد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن