حاصل نمایشگاه بادام‌باغ؛ ۲۶ میلیون فروش و ۷۸ میلیون قرارداد

۸صبح، کابل: نمایشگاه پنج روزه زراعتی بادام‌باغ کابل پایان یافت. وزارت زراعت، آبیاری و مالداری کشور اعلام کرده است که در این نمایشگاه، غرفه‌داران به ارزش ۱۰۳ میلیون افغانی فروش و قرارداد داشته‌اند.

اکبر رستمی، سخنگوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری گفته است: «در جریان بیست‌ودومین نمایشگاه بهاری امسال، غرفه‌داران این نمایشگاه ۲۶میلیون افغانی فروش و ۷۸ میلیون افغانی قرارداد داشته‌اند.». آقای رستمی می‌افزاید که در جریان این نمایشگاه، شماری از تاجران از غرفه‌های محصولات زراعتی، حیوانی و هم‌چنان صنایع دستی زنان بازدید کرده و در جریان این دیدار، برای خریداری این محصولات به ارزش ۱۶۴ میلیون افغانی تعهد شده است. او گفت که تاجران و تولیدکننده‌گان پس از بحث‌های بیش‌تر، در این زمینه باهم قرارداد امضا خواهند کرد.

به گفته سخنگوی وزارت زراعت، پیاز زعفران، صنایع دستی زنان، محصولات حیوانی و زراعتی، میوه‌های تازه و خشک، عسل و نباتات طبی و صنعتی، از جمله‌ی محصولاتی اند که بیش‌ترین تعهداتی برای خرید و فروش آن صورت گرفته است.

 این نمایشگاه روز جمعه، دوم حمل، در بادام‌باغ کابل آغاز شد و روز سه‌شبنه، نیز پایان یافت. بر اساس معلومات وزارت زراعت حدود ۵۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کرده‌اند. در نمایشگاه بهاری امسال، در ۲۳۰ غرفه به‌شمول ۶۱ غرفه صنایع دستی زنان، محصولات زراعتی، حیوانی و هم‌چنین ماشین‌آلات و لوزام زراعتی به نمایش گذاشته شده بود.

دکمه بازگشت به بالا