استعفای مدیران امنیتی رد شد

۸صبح، کابل: ارگ ریاست جمهوری با پخش خبرنام‌های گفته است رییس جمهور غنی کناره‌گیری وزیران دفاع و داخله و رییس امنیت ملی کشور را منظور نکرده است.

پس از کناره‌گیری مشاور امنیت ملی، طارق‌شاه بهرامی وزیر دفاع، ویس‌احمد برمک وزیر امور داخله و معصوم استانکزی رییس عمومی امنیت ملی، استعفای‌شان را به ارگ ریاست جمهوری تقدیم کردند.

در خبرنامه‌ای که بامداد روز یک‌شنبه (۴ سنبله) از سوی ارگ منتشر شد، آمده است که رییس جمهور استعفای این مقام‌های ارشد امنیتی و دفاعی را نپذیرفت و از آنان خواست برای بهبود امنیت کشور اقدامات جدیای را روی دست بگیرند.

این در حالی است که رییس جمهور روز شنبه (۳ سنبله) استعفای محمدحنیف اتمر، مشاور شورای امنیت ملی را پذیرفت و همزمان با آن حمدالله محب، سفیر پیشین افغانستان در امریکا را به عنوان مشاور جدید امنیت ملی تعیین کرد.

هر چند آقای اتمر، از افراد نزدیک به رییس جمهور غنی دلیل استعفایش را اختلاف نظر با آقای غنی در برخی از موضوعات مهم ملی عنوان کرده است، اما یک منبع از ارگ به ۸صبح گفته است که رییس جمهور در پی اختلاف نظرهای جدی با آقای اتمر در مسایل مربوط به روابط کشور با بازیگران منطقه‌ای مانند پاکستان، ایران و روسیه، از آقای اتمر خواسته بود استعفا کند.

منبع نام‌برده به ۸صبح گفته است که حمله‌ی طالبان بر شهر غزنی، حملات راکتی بر کابل در روز نخست عید قربان و همچنان افزایش تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور سبب شده است که رییس جمهور در روز اول عید، خواهان استعفای مقامات امنیتی شود.

دکمه بازگشت به بالا