کار بازشماری مجدد و تفتیش ویژه آرا پایان یافت

۸صبح، کابل: کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که روند بازشماری مجدد آرا پایان یافته است. براساس فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی ۲۹۸ محل رای‌دهی در ولایت‌های بدخشان، تخار، سرپل، فاریاب، غزنی، ننگرهار، هلمند، کندهار و کابل کابل باید بازشماری مجدد می‌شد.

کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که این روند با حضور ناظران کمیسیون شکایات انتخاباتی و دسته‌های انتخاباتی انجام شده است. این نهاد روند بازشماری مجدد آرا را «موفقانه» توصیف کرده است.

در اعلامیه کمیسیون مستقل انتخابات آمده است که تفاوت فورم نتایج با معلومات بایومتریکی از «یک تا پنج»، تفتیش ویژه ۱۰ درصد محلات مربوط به ۱۳۷ هزار و ۶۳۰ رای مشکوک، تفتیش ۱۵ درصد محلات مربوط به ۱۰۲ هزار و ۱۲ رأی خارج از زمان، تصمیم کمیسیون شکایات انتخاباتی در مورد جریمه نقدی دفتر ولایتی انتخابات و بازشماری مجدد ۲۹۸ محل رای‌دهی، طبق فیصله تطبیق شده است.

طبق اعلام کمیسیون مستقل انتخابات، با رسیدن فورمه‌های نتیجه بازشماری مجدد از ولایت‌ها به دفتر مرکزی و تطبیق آن در سیستم مرکزی، نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام خواهد شد.

پیش‌تر محمد حنیف دانشیار گفته بود که نتیجه نهایی انتخابات تا سه یا چهار روز دیگر اعلام خواهد شد.

روند تطبیق فیصله‌های کمیسیون شکایات انتخاباتی دو روز پیش آغاز شده بود. این روند با انتقادهایی از جمله مخالفت عبدالله عبدالله نامزد انتخابات ریاست جمهوی روبه‌رو شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن