نامزدان معترض دروازه کمیسیون مستقل انتخابات بلخ را بستند

۸صبح، بلخ: دروازه کمیسیون مستقل انتخابات در بلخ ظهر سه‌شنبه بیست‌وهفتم قوس از سوی نامزدان معترض انتخابات پارلمانی و هواداران آن‌ها بسته شد.

این معترضان با برپایی خیمه تحصن در برابر دروازه کمیسیون مستقل انتخابات در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ، خواستار جداسازی آرای سفید از سیاه شدند.

محمد عبده، یکی از نامزدان معترض انتخابات پارلمانی در بلخ، از کمیسیون مستقل انتخابات خواست تا آرای بایومتریک‌نشده را باطل اعلام کند.

رسیده‌گی به شکایات انتخاباتی، بازشماری کل آرای بلخ و ابطال آرای «مراکز خیالی» در این ولایت، از دیگر خواسته‌های نامزدان معترض است.

آنان هشدار می‌دهند در صورتی که به خواسته‌های شان رسیده‌گی نشود دست به اعتراضات گسترده خواهند زد.

معترضان هم‌چنان تأکید دارند که محمدظاهر اکبری، رییس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات بلخ، به دلیل انجام تقلب در انتخابات محاکمه شود.

با این حال، عزت‌الله آرمان، رییس کنونی کمیسیون مستقل انتخابات در بلخ، از پشت بام دفتر این کمیسیون به معترضان وعده داد که آرای انتخابات پارلمانی این ولایت بازشماری خواهد شد.

او از جانب دیگر به ۸صبح گفت که معترضان، کسانی هستند که در انتخابات پارلمانی ۲۸ میزان شکست خورده‌اند و نتوانسته‌اند اعتماد مردم را به دست آورند.

در این اعتراض ده نامزد انتخابات پارلمانی و صدها تن از هواداران شان شرکت کرده‌اند.

نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی بلخ در نزدهم قوس اعلام شد.

براساس نتایج ابتدایی، در بلخ، غلام عباس ابراهیم‌زاده، عبدالحمید شریفی، احمدشاه رمضان، محمدعلی محقق، علم‌خان آزادی، سیدظاهر مسرور، رییس عبدالخاق، گل‌رحمان همدرد، صیفوره نیازی، فوزیه حمیدی و برشنا رفیع، بیشترین رأی را به دست آورده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا