روند توزیع نان خشک به نیازمندان در کابل آغاز شد

۸صبح، کابل: شهرداری کابل اعلام کرد که روند توزیع نان خشک به نیازمندان و آسیب‌دیده‌گان حالت اضطرار ناشی از شیوع ویروس کرونا در شهر کابل، امروز چهارشنبه، دهم ثور آغاز شده است.

نان خشک به نیازمندان واجد شرایط براساس کارت شناسایی توزیع می‌شود که پیش از این از جانب کمیته‌های محلی  پس از شناسایی به آن‌ها داده شده است.

محمدداوود سلطان‌زوی، شهردار کابل هنگام آغاز این روند گفته است که برای ۲۵۰ هزار خانواده‌ای که در نتیجه وضع قیود بر گشت‌وگذار در کابل متضرر شده، نان خشک توزیع می‌شود.

سلطان‌زوی گفته است: «به منظور نظارت از روند توزیع نان خشک برای مستحقین در نواحی سطح شهر، گروپ‌های نظارتی را که متشکل از شوراهای علما، وکلا، زنان، متنفذین محل و رضاکاران جامعه‌ی مدنی است، ایجاد کرده است.»

شهرداری کابل گفته است، نانو‌ایی‌هایی که ظرفیت توزیع نان را برای نیازمندان دارند، با در نظرداشت توصیه‌های صحی مکلف به توزیع نان با کیفیت و کمیت تعیین شده است.

محمداشرف غنی، رییس جمهور، شب گذشته اعلام کرد که روند توزیع نان خشک به نیازمندان که بخشی از برنامه حکومت برای رسیده‌گی به خانواده‌های آسیب‌دیده از بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا است، روز چهارشنبه از کابل آغاز می‌شود. قرار است این برنامه در ولایت‌ها نیز گسترش پیدا کند.

دکمه بازگشت به بالا