روند توزیع زمین به مهاجران در کابل آغاز شد

۸صبح، کابل: روند توزیع زمین به خانواده‌های مهاجران عودت‌کننده و بی‌جاشده‌گان داخلی در ولسوالی شکردره کابل آغاز شد. زمین به مهاجران در شهرک رهایشی التفات در ولسوالی شکردره براساس فرمان شماره «۱۰۸» رییس جمهور غنی توزیع می‌شود.

این روند روز چهارشنبه، پنجم جوزا، در مقر وزارت مهاجرین و عودت‌کننده‌گان طی برنامه‌ای به صورت رسمی کلید خورد و به یک هزار خانواده زمین توزیع شد.

در این برنامه، نوررحمان اخلاقی، وزیر امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان، محمدیعقوب حیدری، والی کابل و رییس هم‌آهنگی انتخاب مستحقان شهرک رهایشی التفات، عزیزاحمد گلستانی، معین مسکن وزارت شهرسازی و اراضی، سلیمان یاور، مشاور دفتر معاونیت اول ریاست جمهوری، خانم جینیفر، رییس سازمان «UN- HABITAT»و مسوولان ادارات محلی ولسوالی شکردره حضور داشتند.

وزیر مهاجرین در مورد برنامه توزیع زمین و مفاد فرمان ریاست جمهوری توضیع داده است. او بر توزیع عادلانه زمین تأکید کرده است.

محمدیعقوب حیدری در این برنامه گفته است که مقام‌ ولایت کابل در سه بخش عرضه خدمات، جلوگیری از غصب زمین‌های دولتی و توزیع عادلانه زمین در پروژه متذکره مکلفیت دارد.

او به مسوولان محلی ولسوالی شکردره دستور داده است تا در تطبیق هرچه‌ بهتر توزیع و ساخت این شهرک در هم‌آهنگی لازم با ادارات که خدمات این شهرک را ارائه می‌کنند، همکار باشند.

معین وزارت شهرسازی می‌گوید که سالانه بیش از ۴۰ الی ۴۵ هزار مسکن نظر به رشد جمعیت و بلندرفتن آمار عودت‌کننده‌گان در کشور نیاز است.

گفتنی است که روند توزیع زمین‌‌های شهرک رهایشی التفات پس از قرعه‌کشی آغاز شد و به مستفیدشونده‌گان سند دولتی زمین تفویض شده است.

دکمه بازگشت به بالا