زن نخست‌وزیر اسرائیل به تصرف در اموال دولتی مجرم شناخته شد

دادگاهی در اسرائیل سارا نتانیاهو، زن بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر این کشور را در پرونده تصرف غیرقانونی در اموال دولتی مجرم شناخت و به پرداخت حدود ۱۵ هزار دالر محکوم کرد.

به گزارش یورونیوز، خانم نتانیاهو در این پرونده متهم شده بود که ۹ سال پیش با کمک یک کارمند دولت مبلغ ۱۰۰ هزار دالر را صرف تهیه صدها غذا از شماری رستورانت گران‌قیمت در اورشلیم (بیت‌المقدس) کرده است. این در حالی است که مقررات دولتی اسرائیل سفارش غذا از رستورانت‌ها با آشپز خانه‌گی را منع کرده است.

پیش از برگزاری جلسه دادگاه، دادستان‌ها با خانم نتانیاهو به توافق رسیده بودند که در قبال پذیرفتن این جرم و پرداخت جریمه مازاد، دادگاه از طرح اتهامات بیش‌تر صرف‌ نظر کند.

سیستم قضایی اسرائیل از این روش برای پیش‌گیری از محاکمه کامل و طولانی و حل‌و‌فصل سریع‌تر دعاوی استفاده می‌کند.

طبق این گزارش، سایت انترنتی «وای‌نت» اسرائیل تصویری از یک دست‌نوشته از بنیامین نتانیاهو خطاب به همسرش را منتشر کرده است که در جلسه دادگاه به او نوشته بود: «از پسش برمی‌آییم. قوی باش.» آقای نتانیاهو خود در جلسه دادگاه حضور نداشت.

پیش‌تر پرونده‌های قضایی برای سارا نتانیاهو به اتهام استخدام پرستار خصوصی برای پدر خود با بودجه دولتی و هم‌چنین استخدام یک هم‌حزبی آقای نتانیاهو به عنوان برق‌کار در منزل با حقوقی نامتعارف در دستگاه قضایی اسرائیل گشوده شده بود.

دادگاه خانم نتانیاهو در حالی برگزار می‌شود که همسر وی بنیامین نتانیاهو نیز درگیر مجموعه‌ای از تحقیقات با موضوع فساد است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن