برنامه اجرایی انتخابات ریاست جمهوری نهایی شد

۸صبح، کابل: کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که برنامه اجرایی انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی غزنی نهایی شده است.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، روز سه‌شنبه بیستم قوس به ۸صبح گفت که اعضای کمیسیون مستقل انتخابات پس از رایزنی با نهادهای ناظر انتخاباتی، احزاب، حامیان بین‌المللی و حامیان مالی انتخابات، سرانجام برنامه اجرایی انتخابات ریاست جمهوری و ولایت غزنی را نهایی کردند.

به گفته آقای ابراهیمی، براساس این برنامه، قرار است که روند ثبت‌نام نامزدان ریاست جمهوری در اول ماه جدی سال روان آغاز شود.

براساس این برنامه اجرایی، روند ثبت‌نام رأی‌دهندگان در سراسر کشور  به سطح ولسوالی‌ها و نواحی نیز از اول ماه جدی آغاز می‌شود و تا یک ماه ادامه خواهد داشت.

به گفته معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، ثبت‌نام رأی‌دهنده‌گان یک مرحله‌ای خواهد بود.

قرار است انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات ولایت غزنی به صورت همزمان در سی‌ویکم حمل سال آینده برگزار شود.

ابراهیمی افزود که انتخابات ریاست جمهوری با استفاده از تکنالوژی انگشت‌نگاری برگزار خواهد شد و کمیسیون مستقل انتخابات در حال بازنگری فهرست رأی‌دهنده‌گان و اصلاحات در تمامی بخش‌های این کمیسیون برای برگزاری هرچه بهتر انتخابات ریاست جمهوری است.

این برنامه اجرایی در حالی نهایی می‌شود که تاکنون جنجال‌ها بر سر چگونگی برگزاری انتخابات پارلمانی ولایت غزنی حل نشده است و هم‌چنان پرونده انتخابات پارلمانی ۳۳ ولایت دیگر هنوز باز است.

دکمه بازگشت به بالا