رییس جمهور به بروکسل رفت

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهوری کشور در رأس یک هیأت بلندپایه‌ی دولتی برای اشتراک و سخن‌رانی در نشست سران ناتو به بروکسل، پایتخت بلجیم رفت. عبدالله عبدالله نیز امروز عازم بروکسل خواهد شد و قرار است نشست سران ناتو تا دو روز دیگر در بروکسل پایتخت بلجیم برگزار شود.

 رییس جمهور غنی روز سه شنبه، ۱۹ سرطان به بروکسل رفته و قرار است فردا با سران کشورهای مختلف ملاقات داشته باشد. پس از آن، روز پنج‌شنبه، (۲۱ سرطان) رییس جمهور در نشست سران ناتو اشتراک و سخنرانی خواهد کرد. 

 شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی رییس جمهور می‌گوید که در این نشست، روی مسایل صلح افغانستان، مبارزه با تروریسم فرامرزی، مبارزه با شبکه‌های اقتصاد جرمی و پیشنهاد و ابتکار صلح محمداشرف غنی، رییس جمهوری کشور بحث می‌شود. او تأکید کرد که نتایج این نشست افزون برتعهد ادامه‌ی حمایت سران ناتو از افغانستان، برای پروسه‌ی صلح نیز می‌تواند مهم باشد، چون افزون بر تلاش‌های دولت برای تأمین صلح در کشور، اجماع سیاسی کشورها نیز برای نتیجه دادن به این پروسه نیاز است.

حکومت افغانستان انتظار دارد که نتیجه‌ی این نشست، اعلام ادامه‌ی حمایت ناتو از افغانستان باشد. معاون سخنگوی رییس جمهور گفت که نتایج این جلسه برای افغانستان از اهمیت بالایی برخوردار است و این نشست می‌تواند افغانستان را در راستای مبارزه با تروریسم و تأمین صلح کمک کند.

دیدگاه are closed.