رییس جمهور هیأتی را برای بررسی حادثه بمب‌گذاری مسجد وزیر محمداکبرخان گماشت

۸صبح، کابل: ریاست جمهوری یک هیأت را برای بررسی حادثه بمب‌گذاری مسجد وزیر محمداکبرخان در مرکز شهر کابل گماشته است.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری گفته است که براساس فرمان محمداشرف غنی، رییس جمهور، عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف به ریاست این هیأت توظیف شده تا چگونه‌گی بمب‌گذاری در مسجد وزیر محمداکبرخان و کشته‌شدن ایاز نیازی را به صورت دقیق و هم‌جانبه بررسی کند.

به گفته صدیقی، نماینده‌گانی از شورای علما، دادستانی کل، شورای امنیت ملی، وزارت امور داخله  و ریاست عمومی امنیت ملی از اعضای با صلاحیت این هیأت اند.

شام روز سه‌شنبه، سیزدهم جوزا، مواد انفجاری که در صحن مسجد وزیر محمد اکبرخان در کابل جاسازی شده بود، انفجار کرد. طبق معلومات وزارت امور داخله، در نتیجه این انفجار دو نفر کشته شده و دو نفر دیگر زخم برداشته‌اند. ایاز نیازی، ملا امام این مسجد، ابتدا زخم برداشته بود و سپس در شفاخانه جان باخت.

مسوولیت این رویداد را فرد و یا گروهی بر عهده نگرفته است.

گروه طالبان با رد دست داشتن در این بمب‌گذاری، آن را نکوهش کرده است. ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی این گروه، گفته است بمب‌گذاری در مسجد وزیر محمداکبرخان را که در نتیجه آن ایاز نیازی کشته شده است، «جنایت بزرگ» می‌داند.

بمب‌گذاری مسجد وزیر محمداکبرخان در مرکز شهر کابل که در نتیجه آن ایاز نیازی، خطیب این مسجد و یک نماز‌گزار دیگر کشته شده‌اند، با محکومیت گسترده روبه‌رو شده است. امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری طالبان را مسوول این حمله عنوان کرده است.

دکمه بازگشت به بالا