حضور کم‌رنگ مردم در مراکز ثبت نام

۸صبح، کابل: با آن که روند ثبت نام رای‌دهنده‌گان عملاً در مراکز ولایت‌های کشور آغاز شده، اما از زمان آغاز این روند تا ساعات پایانی روز گذشته، حضور مردم برای نام‌نویسی در حوزه‌های ثبت نام بسیار اندک بوده است.

در سراسر مراکز ولایت‌های کشور حدود ۱۵۰۰ مرکز ثبت نام از سوی کمیسون مستقل انتخابات ایجاد شده است. حدود ۳۸۰ این مرکز در شهر کابل قرار دارد. با این حال در جریان دو روز گذشته، شمار اندکی از باشنده‌گان کابل به این مراکز برای ثبت نام مراجعه کرده‌اند.

گزارش‌ها از مراکز ولایت‌های کشور نیز می‌رسانند که حضور مردم برای ثبت نام بسیار کم‌رنگ بوده است. با این حال مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات گفته‌اند که آن‌ها امیدوار اند در جریان روزهای آینده مردم برای ثبت نام در این مراکز مراجعه کنند.

مسئولان کمیسیون انتخابات از مردم خواسته‌اند که برای شرکت در انتخابات باید مراکز ثبت نام مراجعه و نام‌نویسی کنند. اما بسیاری از باشنده‌گان کشور برای ثبت نام و شرکت در انتخابات در دو راهی تردید قرار دارند.

شماری از شهروندان می‌گویند به دلیل «رسوایی انتخاباتی سال ۲۰۱۴» علاقه‌ی چندانی به اشتراک در انتخابات ندارند.

در همین حال پس از آغاز روند ثبت نام رای‌دهنده‌گان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، اعضای مجلس سنا در جلسه‌ی روز گذشته‌شان، از این روند پشتی‌بانی و به تأمین امنیت مراکز رای‌دهی تأکید کردند. سناتوران از شهروندان کشور نیز خواستند که برای شرکت در انتخابات ثبت نام کنند.

دیدگاه are closed.