پولیس پرونده عاملان قتل «مهسا» را به دادستانی کل سپرد

۸صبح، کابل: پولیس کابل پرونده عاملان قتل «مهسا»ی شش ساله را برای رسیده‌گی بیشتر به دادستانی کل سپرده است.

بصیر مجاهد، سخنگوی پولیس کابل، به ۸صبح گفت که قضیه عاملان قتل «مهسا» امروز شنبه، ۲۵ حوت، با تمام اسناد و مدارک آن به صورت رسمی به دادستانی کل فرستاده شده است.

پیش از این دادستانی کل از نهادهای امنیتی و کشفی کشور خواسته بود که هرچه زودتر بررسی‌های خود را در این مورد نهایی کنند و این پرونده را به دادستانی کل بسپارند.

در همین حال، جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل از دریافت پرونده عاملان قتل «مهسا» خبر داده است. آقای رسولی در صحبت با ۸صبح گفت که این پرونده به اداره دادستانی کل سپرده شد و بررسی این نهاد نیز در این مورد آغاز شده است. او تصریح کرد که دادستانی کل این پرونده را با قاطعیت پی‌گیری می‌کند و پس از ختم تحقیقات لازم، خواستار مجازات عاملان این رویداد خواهد شد.

گفتنی است که دو آدم‌‌ربا در نوزدهم حوت، مهسای شش ساله را از مربوطات ناحیه یازدهم شهر کابل ربوده و در برابر آزادی او از خانواده‌اش خواهان ۳۰۰ هزار دالر امریکایی شدند. این دو آدم‌ربا پیش از دریافت پول، مهسا را به قتل رسانده بودند.

پولیس کابل در بیست‌ودوم حوت اعلام کرد که دو نفر از عاملان قتل مهسا را بازداشت کرده‌اند. بازداشت‌شده‌گان در همان روز در برابر رسانه‌ها به جرم‌شان اعتراف کردند.

این رویداد تاکنون با واکنش‌های گوناگونی رو‌به‌رو شده است. رییس جمهور غنی این عمل را «جنایت» خواند و به نهادهای مسوول دستور داد تا عاملان این رویداد را در روشنی قانون مجازات کنند.

امروز نیز شماری از صرافان سرای شهزاده شهر کابل و صرافان شماری از ولایت‌های دیگر در یک حرکت اعتراضی دکان‌های شان را بستند و خواستار محاکمه عاملان این رویداد شدند.

دکمه بازگشت به بالا