کمپین نهال‌شانی در ولایت ننگرهار آغاز شد

۸صبح، کابل: کمپین نهال‌شانی در ولایت ننگرهار آغاز شد. در ننگرهار امسال بیش از دو میلیون نهال «مثمر و زینتی» تولید شده و قرار است بخش عمده این نهال‌ها در همین ولایت کاشته شود.

هم‌زمان با این مقام‌های محلی در شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، می‌گویند که برای حفاظت از نهال‌های کاشته ‌شده، یک کارشیوه جدید ساخته شده است.

طبق این کارشیوه، در صورتی که نهال‌های کاشته ‌شده در ساحه مسوولیت یک کارمند دولتی به دلیل بی‌پروایی خشک شود، از این فرد مصرفی که روی هر نهال شده است، به عنوان جریمه گرفته می‌شود.

کمپین نهال‌شانی در ننگرهار روز دوشنبه، چهاردم دلو، در محوطه دفتر والی این ولایت آغاز شده و قرار است به ساحات دیگر نیز گسترش پیدا کند.

تمیم‌عارف مومند، معاون مالی و اداری ولایت ننگرهار، هنگام گشایش این کمپین از مردم خواست که هر نفر یک نهال را برای زیبایی محیط زیست و هوای پاکی بکارد. او هم‌چنان مردم را دعوت کرد که از نهال‌های کاشته‌ شده حفاظت کنند.

حبیبه کاکر، معین اجتماعی ولایت ننگرهار، نیز در مراسمی که به مناسبت آغاز کمپین نهال‌شانی در ننگرهار برگزار شده بود، گفت که هر کارمند دولتی مسوول است تا از نهال‌های کاشته‌ شده حفاظت کند.

هم‌چنان محمدضمیر بهسودی، رییس زراعت ننگرهار، می‌گوید که بیش از دو میلیون نهال زینتی و مثمر از سوی نهادلی دولتی و سکتور خصوصی در ننگرهار تولید شده است که بخش عمده آن در این ولایت کاشته خواهد شد.

هم‌چنان ریاست زراعت ننگرهار نیز ۲۰۰ هزار نهال تولید کرده است که قرار است در ادارات دولتی، مکاتب و دیگر ساحات عمومی کاشته شود.

کمپین نهال‌شانی همه‌ساله در ماه دلو در ولایت شرقی ننگرهار آغاز می‌شود.

قرار است در جریان کمپین نهال‌شانی در سال جاری نیز هزاران نهال از سوی نهادهای دولتی و خصوصی  در ننگرهار کاشته شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن