اعتصاب غذایی زندانیان پلچرخی وارد چهارمین روز شد

۸صبح، کابل: مسوولان زندان پلچرخی در کابل می‌گویند هزاران زندانی این محبس از چهار روز به این سو دست به اعتصاب غذایی زده و خواهان تخفیف مجازات‌شان هستند.

عبادالله کریمی، سخنگوی ریاست زندان‌های کشور به رسانه‌ها گفته است که شمار این اعتصاب‌کنندگان نزدیک به چهار هزار تن است و بیشتر آنان خواهان عمومی‌شدن فرمان‌های عفو ریاست جمهوری اند.

گفته می‌شود شماری از این زندانیان لب‌های‌شان را دوخته و گفته‌اند تا زمانی که شامل تخفیف نشوند به اعتصاب‌شان ادامه خواهند داد.

انتقال زندانیان به ولایات اصلی‌شان، تخفیف مجازات محکومین اعدام به حبس، تخفیف عمومی‌ برای همه‌ی زندانیان بدون در نظر گرفتن مدت حبس و جرم، رهایی زندانیان بیمار به امراض صعب‌العلاج و زندانیان مسن و اجرای رهایی‌های مشروط برای زندانیان از مهم‌ترین خواست‌های این زندانیان است.

این در حالی است که ریاست جمهوری کشور در مناسبت‌های خاص به ویژه روز استقلال، نوروز و روز‌های عید برای زندانیانی که مرتکب جرم‌های سنگین نشده باشند، فرمان تخفیف را صادر می‌کند.

آقای کریمی گفته است افرادی که مرتکب جرم‌های ضد امنیت داخلی و خارجی، جرایم سیاسی و مواد مخدر هستند نیز شامل این اعتصاب کنندگان اند، اما به گفته‌ی آقای کریمی‌ این افراد شامل عفو نمی‌شوند.

زندان پلچرخی به عنوان بزرگترین زندان کشور در شرق کابل موقعیت دارد. در این زندان بیش از ده هزار زندانی نگهداری می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا