فرد متهم به قتل شینزو آبه کارمند نیروی دریایی جاپان بوده است

پولیس جاپان اعلام کرده است که فرد مظنون به تیراندازی به شینزو آبه، نخست‌وزیر پیشین این کشور که منجر به مرگ او شد، به اتهام وارد شده اعتراف کرده است.

از این فرد به نام یاماگامی تتسویا نام برده شده است. پولیس جاپان به رسانه‌ها گفته که او ۴۱ سال دارد و در هنگام بازجویی خون‌سردانه به پرسش‌های ماموران پولیس پاسخ داده است.

او به پولیس گفته است که سه سال برای نیروی دفاع دریایی جاپان کار کرده است. همچنان، انگیزه‌اش از قتل‌ را نارضایتی و مخالفت با دیدگاه‌های شینزو آبه گفته است.

پولیس هنگام بررسی، از خانه این مرد مواد منفجره کشف کرده و به ساکنان خانه‌های اطراف توصیه کردند که محل را تخلیه کنند.

تصاویر منتشرشده نشان می‌دهد که او برای تیراندازی به شینزو آبه از یک سلاح گرم دست‌ساز استفاده کرده است. پولیس گفته که این سلاح با ترکیبی از موادی مانند فلز و چوب ساخته شده است.

شینزو آبه ۶۷ ساله روز جمعه، ۸ جولای، هنگام سخنرانی در یک کارزار انتخاباتی در شهر نارا در غرب جاپان، از پشت سر هدف اصابت دو گلوله قرار گرفت و در اثر خون‌ریزی شدید ناشی از دو زخم عمیق در گردنش، جان باخت.

قتل شینزو آبه اولین ترور یک نخست‌وزیر جاپانی از دهه ۱۹۳۰ تاکنون است. این کشور با جمعیت ۱۳۵ میلیونی، سخت‌ترین قوانین کنترل اسلحه در جهان را دارد و مرگ‌ومیر سالانه ناشی از سلاح گرم به چند مورد معدود می‌رسد.

دکمه بازگشت به بالا