افرادی که رییس زندان هرات را ربوده بودند، بازداشت شدند

۸صبح، هرات: فرمان‌دهی پولیس هرات از بازداشت یک گروه پنج نفری از آدم‌ربایان در این ولایت خبر می‌دهد. سلطان داوود، فرمانده پولیس هرات، روز یک‌شنبه، بیست‌وهشتم جدی، در یک نشست خبری گفت که این افراد از روستای «سیاوشان» ولسوالی گذره بازداشت شدند.

به گفته او، اعضای این باند آدم‌ربایی در سه مورد اختطاف دست دارند و قربانیان را در بدل دریافت پول رها کرده‌اند. این مقام ارشد امنیتی هرات تأکید کرد که هم اکنون سه نفر در هرات نزد آدم‌ربایان هستند و طی ماه‌های اخیر، پنج باند آدم‌ربایی از سوی نیروهای امنیتی متلاشی شده‌اند.

از جانب دیگر، مدیر زندان هرات که چندی پیش توسط این افراد ربوده شده بود، در صحبت با روزنامه ۸صبح می‌گوید رباینده‌گان او را از ولسوالی گذره ربودند و در بدل دریافت بیش‌تر از ۱۰ میلیون افغانی، رهایش کردند. امرالله نورزی، افزود که آدم‌ربایان همسایه خانه‌اش هستند و پس از اختلاف نظر میان آنان بر سر تقسیم پول، هویت‌شان افشا و گرفتار شدند.

شیرآقا سروری، ولسوال گذره هرات، می‌گوید این باند آدم‌ربایی هشت نفر بودند که تاکنون پنج نفرشان بازداشت شدند و سه نفر دیگر فراری هستند. در میان بازداشت‌شده‌گان پیرمرد کهن‌سالی نیز شامل است که از سوی پولیس گرفتار شده است. نوراحمد حیدری، معاون والی هرات، پافشاری دارد که مقام‌های محلی در تلاش مهار جرایم به ویژه آدم‌ربایی هستند.

در این اواخر افزایش کم‌سابقه موارد آدم‌ربایی در هرات نگرانی‌هایی را در این ولایت به دنبال داشته است. بر اساس آمار رسمی فرمان‌دهی پولیس هرات، در جریان ۱۰ ماه اخیر، ۱۹ واقعه آدم‌ربایی در این شهر ثبت شده است.

دکمه بازگشت به بالا