باشنده‌گان خوست بیش از چهار میلیون افغانی را به معارف کمک کرده‌اند

۸صبح، کابل: وزارت معارف اعلام کرد که باشنده‌گان ولسوالی‌های سپیره، تنی و گربز ولایت خوست در سه ماه اول سال جاری برای به‌سازی محیط درسی، رفع کم‌بودی‌ها و ترمیم‌های بخش‌هایی از ۱۳ مکتب، به ارزش چهار میلیون و ۶۷۲ هزار و ۴۱۵ افغانی را کمک کرده‌اند.

نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف، روز سه‌شنبه، هفدهم سرطان، به روزنامه ۸صبح گفت که باشنده‌گان این سه ولسوالی به ارزش چهار میلیون افغانی زمین را برای ساخت مکتب اهدا کرده‌اند.

او هم‌چنان افزود که بخشی از این‌ کمک‌ها شامل کندن چاه‌های آب آشامیدنی، ترمیم کلکین و دروازه‌های مکاتب، رنگ‌مالی مکاتب، تهیه لوازم اداری و وسایل محافظتی می‌شود. نوریه نزهت ارزش این کمک‌ها را ۶۷۲ هزار و ۴۱۵ افغانی اعلام کرد.

سخنگوی وزارت معارف می‌گوید که این کمک‌ها به صورت غیرنقدی و از طریق شورای مکتب‌ها صورت گرفته است.

به گفته نوریه نزهت، شورای مکتب‌ها متشکل از چهره‌های خیّر و معارف‌دوست، اعضای خانواده‌های دانش‌آموزان، ملا امامان مسجدها، اعضای شورای محلی و بزرگان منطقه هستند که برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به معارف فعالیت می‌کنند.

طبق معلومات وزارت معارف، در سال گذشته خورشیدی شهروندان کشور بیش از ۷۰۰ میلیون افغانی را به معارف کمک کرده‌ بوند.

گفتنی است که وزارت معارف، سال‌های ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۹ خورشیدی را به نام دهه‌ی معارف نام‌گذاری کرده است. هدف این کار، توجه بیش‌تر به بخش معارف در این ۱۰ سال خوانده شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن