مردم کاپیسا به «بازداشت خودسر» شش زن و سه کودک اعتراض کردند

۸صبح، کاپیسا: ده‌ها تن از باشنده‌گان ولایت کاپیسا در اعتراض به راه‌اندازی عملیات‌های خودسر، علیه طالبان دست به اعتراض زدند.

معترضان روز دوشنبه ۲۰ جدی، در یک همایش اعتراضی گفتند که نیروهای طالبان شش زن و سه کودک را در این ولایت بازداشت و در ادامه با پادرمیانی بزرگان، پس از ساعاتی از بند رها کرده‌اند.

نقیب‌الله، یکی از معترضان به روزنامه  ۸صبح می‌گوید ساعت دوازده‌ونیم روز گذشته در روستای «صوفی‌خیل» ولسوالی حصه اول کوهستان ولایت کاپیسا این زنان با کودکان‌شان بدون هماهنگی مقام‌های محلی این ولایت پس از آن بازداشت شدند که مردهای خانواده در خانه حضور نداشته‌ند.

به گفته او،  این افراد به دنبال یک شکایت حقوقی بازداشت شده‌اند و طرف دعوای خانواده با شماری از افراد طالبان رابطه‌ نزدیک داشته و با استفاده از روابط خود، زنان و کودکان را بازداشت کرده‌ است.

در همین حال، معترضان خواهان جلوگیری از راه‌اندازی عملیات‌های خودسر هستند.

میرآقا، یکی دیگر از معترضان می‌گوید که این موضوع باید از طریق نهادهای عدلی و قضایی بررسی شود.

فرمانده پولیس ولسوالی حصه اول کوهستان ولایت کاپیسا با تأیید بازداشت این افراد می‌گوید که این شش زن بدون هماهنگی مسوولان بازداشت شده‌اند.

مقام‌های فرماندهی پولیس کاپیسا می‌افزایند افرادی که به گونه‌ خودسرانه دست به بازداشت این زنان و کودکان زده‌اند، مجازات خواهند شد.

این اعتراض در حالی انجام شده که مسوولان کمیسیون تصفیه طالبان در آخرین مورد از اخراج بیش از دو هزار تن از نیروهای خود به دلیل عمل‌کردهای غیراصولی خبر داده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا