مسافران گیرمانده در «بند باین غور» به مقصد رسیدند

۸صبح، هرات: شماری از مسافرانی که به دلیل طوفان‌های شدید در مسیر بزرگراه هرات – غور در برف گیرمانده بودند با باز شدن راه به مقصد رسیدند.

مسوولان محلی ولایت غور می‌گویند شرکت قراردادی که مسوولیت باز کردن مسیرهای طوفانی در این ولایت را بر عهد دارد در زمان مناسب اقدام کردند و مسافرانی که در مسیر بند باین غور در برف گیرمانده بودند با باز شدن راه به مقصد خود رسیدند.

شماری از باشنده‌گان غور شامل زنان و کودکان پس از طوفان‌های برفی شب گذشته در بند باین غور گیرمانده بودند و موجب نگرانی مردم در این ولایت شده بود.

عبدالمجید صمیم، رییس اداره فواید عامه غور، در گفت‌وگو با روزنامه ۸صبح می‌گوید هم اکنون ریزش شدید برف در این ولایت آغاز شده و به دلیل حجم زیاد برف، سفر در مسیر بزرگ‌های این ولایت به شدت خطرناک است.

او از عموم شهروندان خواست که در زمستان با هم‌آهنگی اداره‌های فواید عامه و ریاست ترانسپورت زمینی سفر کنند تا با اطلاعات دقیق سفر بی‌خطری را داشته باشند.

رییس فواید عامه غور، تأکید می‌کند که تیم بازگشایی راه‌ها که در بند باین مستقر بود پس از پارک‌کاری این مسیر به ولسوالی دولینه اعزام شد، اما بزرگ‌راه‌ها به دلیل ریزش سنگین برف احتمال دارد دوباره مسدود شود.

شاهراه های غـور – هـرات  در اثر طوفان‌های شدید شب گذشته در منطقه‌ای بند باین مسدود شده بود که از اثر آن ده‌ها مسافر به شمول زنان و کودکان در این مسیر در برف گیر مانده بودند.

دکمه بازگشت به بالا