فرمانده قطعه‌ی محافظت سفارت پاکستان به اتهام مردم‌آزاری بازداشت شد

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله از بازداشت فرمانده قطعه محافظت سفارت پاکستان در کابل به اتهام مردم‌آزاری خبر داده است.

در ویدیویی که به تازه‌گی در شبکه‌های اجتماعی از صحنه مردم‌آزاری این پولیس نشر شد، حکایت از برخورد خشونت‌بار و غیرحرفه‌ای این سرباز با مردم دارد.

در ویدیو مشاهده می‌شود که این سرباز با مراجعین سفارت پاکستان با خشونت رفتار می‌کند و از جمله یک مرد کهن‌سال را با زور نقش زمین می‌کند. زمان ضبط دقیق این ویدیو روشن نیست.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله، با تأیید صحت این ویدیو به روزنامه ۸صبح گفت که این منسوب پولیس پس از شناسایی بازداشت شده است.

او افزود: «محمدآجان قوماندان بلوک قطعه محافظت سفارت پاکستان که در حین وظیفه، چند تن از هم‌وطنان عزیز ما را در نزدیک سفارت پاکستان مورد بی حرمتی، ضرب و شتم قرار داده بود، دستگیر شده است.» به گفته رحیمی، موضوع در دست بررسی جدی قرار دارد و تحقیقات از نزد وی آغاز شده است.

سخنگوی وزارت امور داخله تأکید کرد که پس از این صفوف نیروهای پولیس از وجود کسانی که از یونیفورم نظامی سوء استفاده می‌کنند، پاک خواهد شد.

سفارت پاکستان در کابل روزانه صدها مراجعه‌کننده دارد. بارها از بدرفتاری پولیس با مراجعین این سفارت و اخاذی در این سفارت شکایت شده است. در مواردی پولیس نیز در اخاذی از مراجعین سفارت پاکستان متهم شده است. در پیوند به این شکایت‌ها باری وزارت امور داخله دستور انفکاک تمام کارمندان امنیتی سفارت پاکستان را نیز صادر کرده بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن