گشایش دهلیز هوایی کابل – شارجه؛ بیش از دو تُن زردآلو و آلو صادر شد

۸صبح، کابل: مقام‌های افغانستان و امارات متحده عربی روز دوشنبه، سوم سرطان، دهلیز هوایی کابل – شارجه را افتتاح کردند. در نخستین پرواز این دهلیز هوایی دو تُن زردآلو و آلو از افغانستان به امارات متحده عربی صادر شد.

اجمل احمدی، سرپرست وزارت تجارت و صنعت، در صفحه رسمی توییتر خود در این مورد نوشته است: «به سلسله گشایش دهلیزهای هوایی افغانستان با جهان، امروز دهلیز هوایی کابل – شارجه افتتاح شد. در نخستین پرواز بیش از دو تُن زردآلو و آلوی تازه به شارجه انتقال یافت. از آغاز ایجاد دهلیز هوایی تاکنون بیش از ۷هزار تُن کالا طی ۶۳۰ پرواز به نقاط مختلف جهان صادر شده است.»

از جانب دیگر، سمیر رسا، سخنگوی وزارت صنعت و تجارت به روزنامه ۸صبح گفت که نخستین محموله صادراتی افغانستان که بیش از دو تُن زردآلو و آلو بود، به شارجه رسیده است.

براساس معلومات وزارت تجارت و صنعت، در حال حاضر محصولات افغانستان از دهلیزهای هوایی افغانستان به کشورهای اروپایی، هند، امارات متحده‌ عربی، عربستان، قزاقستان، چین و ترکیه صادر می‌شود. پس از ایجاد این دهلیزها هفت هزار و ۵۰ تُن کالای صادراتی افغانستان در بیش از ۶۳۰ پرواز صادر شده است.

دکمه بازگشت به بالا