تشکیلات اداری دفتر شورای امنیت ملی تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد

۸صبح، کابل: دفتر شورای امنیت ملی کشور اعلام کرده که تشکیلات اداری این نهاد تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی کشور، هدف از کاهش در تشکیلات دفتر شورای امنیت ملی را بهبود امور کاری، استفاده مؤثر از ظرفیت‌ها و کادرها، حمایت و تقویت سکتور امنیتی و دفاعی، رسیدن به خودکفایی لازم و افزایش سرعت و قوت عمل در سکتور امنیتی خوانده است.

دفتر شورای امنیت ملی با نشر خبرنامه‌ای گفته که در راستای کاهش تشکیلات اداری، روز گذشته قراردهای ولی منور، معاون ارتباطات استراتیژیک، عتیق‌الله نوشیر، معاون پالیسی و روابط بین‌الملل و شاکر مرادی، مشاور این دفتر را فسخ کرده است.

با این حال در این خبرنامه در مورد شمار کارمندان کنونی دفتر شورای امنیت ملی معلوماتی ارایه نشده است. در وبسایت دفتر شورای امنیت ملی نیز معلومات مشخصی در این زمینه وجود ندارد.

گفتنی‌ست که شورای امنیت ملی کشور بر اساس ماده ۶۴ قانون اساسی و با درنظرداشت «نقش قیادت اعلی نیروهای مسلح دولت افغانستان تشکیل یافته است.»

شورای امنیت ملی که توسط رییس‌ جمهور کشور رهبری می‌گردد، معتبرترین و عالی‌ترین مرجع و نهاد تصمیم‌گیر درخصوص امنیت ملی، منافع ملی، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور به شمار می‌رود. مقامات عالی‌رتبه ملکی، نظامی و امنیتی کشور عضویت شورای امنیت ملی را دارا بوده که وظایف و مسوولیت‌های خویش را مطابق به احکام قانون ایفا می‌کنند.

شورای امنیت ملی همه موضوعات داخلی و خارجی را که تهدید برای امنیت ملی و منافع ملی کشور شمرده می‌شوند، تعریف، تشخیص، بررسی و در مورد آن تصامیم لازم اتخاذ می‌کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن