دفتر کمیسیون شکایات انتخاباتی در ولایت قندهار دوباره باز شد

۸صبح، کابل: دفتر ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی در قندهار که از چند روز به این سو توسط شماری از نامزدان معترض بسته شده بود، روز دوشنبه هفدهم جدی دوباره باز شد.

در یک خبرنامه دفتر مطبوعاتی ولایت قندهار آمده است که در نتیجه کوشش‌های رهبری این ولایت در حضور نامزدان معترض، دفتر کمیسیون شکایات انتخاباتی قندهار بازگشایی شد.

خبرنامه به نقل از عبدالحنان منیب، سرپرست والی قندهار، آورده است که در کنار نامزدان، مردم نیز توقع دارند که به اساس رأی پاک آن‌ها، نماینده‌گان شان انتخاب شوند.
آقای منیب افزوده است که با بازگشایی دفتر کمیسیون شکایات انتخاباتی تمامی کارمندان این کمیسیون می‌توانند به حالت عادی به وظایف خود حاضر شوند.

به نقل از خبرنامه، دفتر والی قندهار با کمیسیون شکایات انتخاباتی ولایت قندهار به تفاهم رسیده است که در صورت بازگشایی دفتر این کمیسیون، شکایات و اعتراضات نامزدان معترض به دفتر مرکزی کمسیون شکایات انتخاباتی در کابل رسانیده شود.

 نامزدان معترض در ولایت قندهار هفته گذشته دفتر کمیسیون شکایات انتخاباتی را بسته بودند. این نامزدان نسبت به نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی این ولایت شاکی بودند.

انتخابات پارلمانی در ۳۲ ولایت کشور به تاریخ ۲۸ و ۲۹ میزان و در قندهار با یک هفته تأخیر برگزار شد.

انتخابات پارلمانی غزنی قرار است همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ نهم سرطان سال آینده برگزار شود.

این انتخابات با مشکلات مدیریتی، تخنیکی و امنیتی فراوانی همراه بود.

کمیسیون مستقل انتخابات که قرار بود نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی را در نزدهم عقرب اعلام کند، تا هنوز موفق به اعلام نتایج ابتدایی تمامی ولایت‌ها نشده است.

دکمه بازگشت به بالا