نیویارک‌تایمز گزارشش در مورد محل اقامت الظواهری را به‌گونه پنهانی اصلاح‌ کرده است

۸صبح، کابل: به دنبال کشته‌شدن ایمن‌الظواهری و‌ نشر گزارشی از سوی نیویارک‌تایمز درباره اقامت رهبر القاعده در خانه یکی از دستیاران سراج‌الدین حقانی، این روزنامه گزارشش را به‌طور پنهانی اصلاح‌ کرده است.

به گزارش فاکس‌نیوز، نیویارک‌تایمز روز چهارشنبه، ۳ اگست، گزارش داد، خانه‌ای که الظواهری در آن کشته شد متعلق به یکی از دستیاران سراج‌الدین حقانی بود، اما پس از اندی این بند گزارشش را حذف کرد و سردبیر این رسانه یادداشتی در مورد تغییرات در گزارش ارایه نکرد.

در گزارش نیویارک‌‌تایمز آمده بود که شبکه حقانی سعی کرد تا محل اقامت الظواهری را پنهان کند و دسترسی به محل را محدود کرده بود.

ویرایش پنهانی گزارش از سوی نیویارک‌تایمز گمانه‌زنی در  مورد از بین بردن ارتباط حقانی با الظواهری را به وجود آورده و انتقاداتی را متوجه این رسانه کرده است.

اما مسوولان نیویارک‌تایمز این ادعا‌ را رد کرده‌اند.

سخنگوی نیویارک‌تایمز به فاکس‌نیوز گفته است: «ما مرتباً داستان‌های وب را ویرایش می‌کنیم – به‌ویژه اخبار فوری – تا داستان را اصلاح کنیم، اطلاعات جدید، زمینه یا تحلیل اضافه کنیم.»

او اما به پرسش‌ها درباره دلیل حذف پاراگراف اولیه از گزارش یا زمان پاراگراف جدیدی که بعداً اضافه شد، پاسخی نداد.

اخیراً گزارش‌هایی نشر شده که نشان می‌دهد، رهبر القاعده در خانه‌ای مورد حمله قرار گرفته است که مربوط به یکی از دستیاران سراج‌الدین حقانی، رهبر شبکه حقانی و سرپرست وزارت داخله طالبان است.

دکمه بازگشت به بالا