نخست‌وزیر جدید «سنت کیتس» در انتخابات زودهنگام مشخص شد

«سنت کیتس و نویس»، کشوری در شرق کاراییب، پس از برگزاری انتخابات زودهنگام، سه سال زودتر از زمان برنامه‌ریزی شده، نخست‌وزیر جدیدش را انتخاب کرد.

ای‌بی‌سی نیوز گزارش داده است که براساس نتایج اولیه انتخابات که روز شنبه، ۶ آگست، منتشر شد، «دکتر ترنس درو» از حزب کارگر، با پیروزی بر «تیموتی هریس» نخست‌وزیر پیشین از حزب کارگر خلق، به کرسی نخست‌وزیری تکیه زد.

هریس برای اولین بار در فبروری ۲۰۱۵ به نخست‌وزیری رسید و پس از آن که تیم «یونایتی»، یک ایتلاف سه حزبی، نُه کرسی از ۱۱ کرسی پارلمان را در انتخابات ۲۰۲۰ به‌دست آورد، برای دومین بار نخست‌وزیر شد، اما هریس اعتمادی شرکای ایتلافی‌اش را از دست داد و این کشور جزیره‌ای دوقلو را بر آن داشت تا انتخابات عمومی را روز جمعه، ۵ آگست برگزار کند.

شش حزب سیاسی در مجموع بیش از ۳۰ نامزد برای کسب ۱۱ کرسی پارلمان معرفی کردند. حزب درو شش کرسی و حزب هریس یک کرسی را به دست آورند و به این ترتیب حزب برنده افرادی را برای چهار کرسی باقی‌مانده پس از انتخابات منصوب خواهد کرد.

این در حالی است که حزب درو به مردم سنت کیتس و نویس مراقبت‌های صحی، مسکن مقرون به صرفه و دست‌رسی بیشتر به آموزش را وعده داده است. در حالی که حزب هریس تعهد کرده بود که اقتصاد قوی‌تری بسازد، مشاغل بیشتری ایجاد کند و فقر را کاهش دهد.

 

دکمه بازگشت به بالا